Інформатор Гроші продовжує знайомим читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогодні наш герой – представник міста Кривий Ріг від вже забороненої партії «ОПЗЖ» Олексій Лавріненко. Про погляди і життєвий шлях та роботу в обласній раді депутата – читайте у матеріалі.
У грудні 2020 року Олексій Лавріненко став депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії «ОПЗЖ». Він отримав 2099 голосів. Депутат також очолював молодіжну організацію «ОПЗЖ» на Кривбасі. У березні 2022 року депутатська фракція «ОПЗЖ» в облраді припинила своє існування, натомість депутати створили групу «За Україну! За Дніпропетровщину», яку очолив Геннадій Гуфман.
Олекcій Лавріненко народився у селі Вільне Криворізького району Дніпропетровської області у 1984 році. Там і зареєстрований нині. Має 2 вищі освіти: у 2019 році закінчив Криворізький національний університет за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія».
У 2003-2011 роках Олексій Лавріненко був фізичною особою-підприємцем з основним видом діяльності на торгівлі харчами (тобто з 18 років). У 2009-2011 роках був співвласником ТОВ «Торнадо-Трейд», яке займалося оптовою торгівлею продуктами. У 2011-2015 роках Лавріненко був співвласником ТОВ та ПП«Преміум Снек» на 20%, які займалися виробництвом продуктів харчування. У 2016 році деякий час майбутній депутат керував криворізьким ПП «Бест-Трейдер» Ольги Отфіновської. З кінця 2021 року депутат знову відкрив ФОП.
З 2012 року Олесій Лавріненко спільно з Артемом Попружним є власниками ТОВ «ПС Групп» (підприємство наразі не генерує прибуток). З 2019 року Олексій Лавріненко є керівником та співвласником (по 50%) разом з Сергієм Бородатим ТОВ «Ренес-ЛТД», яке займається передусім торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами. Ця компанія за 2022 рік отримала виручку 144 млн 247 тис. грн (більше, ніж у 2021 році). Вони ж співзасновники створеного у 2023 році ТОВ «Ренес-Капітал» (Лавріненко – директор). Зараз у власності депутата квартира у Кривому Розі та земельна ділянка у його рідному селі Вільне.
Очолював сільську організацію Партії регіонів у Вільному (вірогідно, до 2014 року). У 2014 році Лавріненко був довіреною особою кандидата у народні депутати від Кривого Рогу Іллі Лівшиця (на той момент — заступник директора Інституту ділового адміністрування), який програв Костянтину Усову. У 2015 році Олексій Лавріненко невдало балотувався до Криворізької районної ради від партії «Відродження». Натомість у 2020 році став депутатом обласної ради від умовно проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!», хоча також балотувався до Лозуватської сільської ради.
В обласній раді депутат представляє Інгулецький, Металургійний, Центрально-Міський райони Кривого Рогу. Якихось особистих обіцянок від депутата ми не знайшли. Натомість ОПЗЖ на регіональних виборах у нашій області давала наступні обіцянки (обіцяли нести відповідальність за процеси, а не здійснити їх):
В обласній раді Олексій Лавріненко очолює депутатську комісію з питань будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою. У 2021 році основними напрямами діяльності цієї комісії були ремонти доріг по області, забезпечення населення інтернетом та зв’язком у регіоні. Ще у лютому 2022 року – за декілька днів до початку повномасштабної війни Олексій Лавріненко разом з керівником обласної організації ОПЗЖ радісно вручав партквитки громадянам у Кривому Розі, які вирішили приєднатися до партії. На останній передвоєнній сесії облради 16 лютого 2022 року Олексій Лавріненко голосував за виділення коштів на тероборону області.
На депутатській сесії у травні 2022 року Олексій Лавріненко чомусь не голосував за засудження російської агресії (можливо, підвів інтернет, адже сесія облради відбувалася онлайн). Натомість проголосував за фінансування правоохоронців та позбавлення мандату Святослава Олійника (за власним бажанням). Надалі депутат підтримував такі важливі рішення, як голосування за бюджет на 2023 рік, відставка Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за власним бажанням), фінансування тероборони, позбавлення мандату депутата Ігоря Циркіна (за власним бажанням), програма підтримки ВПО тощо. З початку повномасштабної війни депутат відвідав 5 з 6 сесій облради онлайн та 1 офлайн (всього – 71,4%).
Чим займався депутат від початку повномасштабної війни – невідомо. Адже ЗМІ про нього не пишуть, сам він у соцмережах про свою діяльність замовчує. А звіти, як того вимагають вимоги законодавства, депутат не подає (за 2021, 2022 роки). І на що депутат виділив з обласного бюджету 750 тис. грн минулого року – невідомо. За час повномасштабної війни депутат відвідав всі 5 засідань (100%) постійної комісії, яку очолює.
При цьому за 2021 рік майже всі кошти з бюджету, які може розподіляти депутат, Олексій Лавріненко витратив на матеріальну допомогу громадянам. Як зазначав депутат, у нього 60-90% часу йшло на депутатську роботу. Напевно, а решта часу – на управління багатомільйонним бізнесом та на вивчення партійної пропаганди для поширення риторики ОПЗЖ серед населення.
Традиційно депутат, як і багато його колег від ОПЗЖ, які з’являлися у медіа, критикував владу «слуг народу». При цьому члени партії ОПЗЖ віддавали перевагу просто ниттю та скаргам, замість того, щоб запропонувати реальну дієву альтернативу. В одній зі своїх реплік депутат скаржиться, що через вартість енергоносіїв подорожчала продукція металургії на 15%. В іншій – що готель знайомих не може працювати при такій високій вартості опалення, яку зробила центральна влада. На початку лютого 2022 року депутат зазначав, що у Кривому Розі через низку рентабельність з початку січня закрилися 17 торговельних точок.
А ще депутат скаржився, що медреформа Уляни Супрун, «підхоплена владою Зеленського», знищує вітчизняну медицину та спрямована на зменшення населення. Через це щороку «тисячі медиків виїздять за кордон, лікарні зачиняються, зростає смертність населення». Втім, за свої оціночні судження політики часто не несуть жодної відповідальності. А їхніх ініціатив з виправлення ситуації можна так і не дочекатися. Втім, якщо депутат Лавріненко намагався змінити ситуацію, він про це чомусь не розповів.
«Президент Володимир Олександрович (Зеленський – Ред.) настільки вжився у роль, пародіюючи попереднього президента Петра Порошенка, що за часів свого правління почав активно використовувати його методи правління. Починаючи від корупції, закінчуючи триманням у страху нашого народу, що на нас нападе російська федерація з півночі чи зі сходу. Все це лише відволікаючий маневр Зеленського від нагальних проблем України. Криза в енергетичній та соціальній сферах, згубна тарифна політика та тотальна безпорадність влади у протидії розповсюдженню COVID-19», - зазначав депутат у листопаді 2021 року та закликав Президента України Володимира Зеленського піти у відставку. Втім, за кілька місяців росія дійсно напала, а депутат вже нічого не коментував.
На День св. Миколая у грудні 2021 року Олексій Лавріненко влаштував свято для дітей у Кривому Розі з виставою та аніматорами, роздавав солодкі подарунки. Подібний захід за рік до того Олексій Лавріненко разом з іншими депутатами організував для дітей з інвалідністю, з особливими потребами та дітей з багатодітних сімей. З квітня 2021 року депутат обіцяв щосуботи проводити безкоштовний майстер-клас для бізнесменів про те, як підтримувати порядок у бізнесі (за методологією Іцхака Адізеса). Чим закінчилася така ініціатива – невідомо.
Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім'я для переходу до матеріалу про політика):
Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.
Валерій Магланович