Інформатор продовдує знайомити читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогоднішній герой – обранець від партії «ОПЗЖ» з Нікополя, колишній голова держекоінспекції області та головний по фінансах в облраді Сергій Піддубний. Про його життєвий і політичний шлях – читайте у матеріалі.
В обласній раді Сергій Піддубний працює з грудня 2020 року. На виборах у складі вже забороненої умовно проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!» депутат набрав 4 174 голоси у Нікополі, Марганці та Нікопольському районі. З 2022 року ця партія в Україні заборонена. В обласній раді депутати від ОПЗЖ створили депутатську групу «За Дніпропетровщину! За Україну!» під керівництвом Геннадія Гуфмана. До цього депутат міняв партії як рукавиці, щоб залишатися у тренді та з мандатом. При цьому Піддубний має значні досягнення і має всі шанси продовжити брати участь у політиці, коли в Україні відбудуться наступні вибори.
Сергій Піддубний народився у Нікополі у 1973 році. Батько Сергія Піддубного був токарем та пропрацював на Нікопольському заводі феросплавів 24 роки. Коли майбутній депутат навчався у школі, мало не щодня він отримував двійки за поведінку та зауваження від вчителів. Сергій у юності займався карате. Навчався у Нікопольському металургійному технікумі. Пізніше вивчився на еколога у Харківському національному університеті ім. Каразіна та на держслужбовця у Дніпропетровському регіональному інституті держуправління, також пройшов навчання у Державному інституті підготовки та перепідготовки кадрів промисловості за спеціальністю «Якість, стандартизація та сертифікація».
У своїх публікаціях за 2016-2019 роки депутат демонстрував прихильність російським рок-музикантам Віктору Цою та гурту «Кіно», Діані Арбеніній (гурт «Нічні снайпери»), «Бі-2». Також депутат активно займався спортом: водними лижами та кайтсерфінгом. А ще депутат багато подожував: Таїланд (2016), Туреччина та Індія (2017), Камбоджа (2019) та інші напрямки.
[embed][/embed]
У 2017-2020 роках Сергій Піддубний був заступником голови Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області – головного екологічного ревізора. З 2020 року – заступником голови Держекоінспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області), а з січня по вересень 2021 року виконував обов’язки її голови. При цьому у ЗМІ часто за цей час з’являлися статті з наголосом, що екоінспектори в області не можуть впоратися зі своїми обов’язками та знайти управу на конкретних забруднювачів довкілля. Причини цьому були різні. А чим останні 2 роки крім депутатства займається Сергій Піддубний – сказати важко, бо реєстр декларацій закрито, а сам він не публікує нової інформації.
У 2002-2016 роках Сергій Піддубний був приватним підприємцем у Нікополі. Спеціалізувався на наданні послуг харчування, діяльності у сфері спорту, здачі в оренду нерухомості. У 2010 році Піддубний став співзасновником ГО «Спортивний клуб «Вейк Стайл» (яку очолював у 2010-2017 роках), ще він очолював у 2015-2017 роках ТОВ «Побут Сервіс 1», ТОВ «Оздоровчий центр водної реабілітації» у Нікополі. З 2012 року Сергій Піддубний співзасновник ГО «Агенція регіонального розвитку громад» разом з Олександром Рибаковим та Анжелікою Близнюк. У 2016 році Сергій Піддубний заснував ГО «Вітрильна школа «Козацька чайка» та очолював її певний час. А ще є співзасновником «Нікопольської спілки працездатних інвалідів». Також протягом 2013-2017 років Піддубний очолював «Народний рух за чисте повітря, землю, воду». Завдяки Сергію Піддубному молодь у Нікополі могла займатися водними видами спорту на створеній базі.
У 2010-2015 роках Сергій Піддубний був депутатом міської ради Нікополя від партії «Україна Майбутнього» (але не був членом партії), яку очолював свого часу екснардеп Святослав Олійник. При цьому Сергій Піддубний встиг побути членом у Партії регіонів та ВО «Батьківщина». У 2015 році Піддубний створив громадську організацію «Об’єднання Самопоміч Нікополь», але від цієї партії балотуватися не вдалося.
У 2015-2020 роках Піддубний був депутатом міськради Нікополя вже від партії «Відродження» (членом якої став), яку вів тоді на вибори у Нікополі Олександр Саюк – нинішній мер міста. У міській раді Піддубний був головою екологічної комісії. Наприкінці 2020 року тодішній мер Нікополя Андрій Фісак провів позачергову сесію міської ради Нікополя, на якій депутати міськради Нікополя проголосували за купівлю коштом бюджету будинку у Сергія Піддубного для багатодітної сім’ї за 4 млн 225,6 тис. грн. А вже у 2020 році Піддубний від ОПЗЖ балотувався до Дніпропетровської обласної ради. От якими своїми досягненнями за роботу у міській раді депутат хизувався перед виборами:
[embed][/embed]
Сергій Піддубний на місцевих виборах 2020 року обіцяв працювати над покращенням стану довкілля в області, виділяти додаткові гроші з бюджету області для міст Нікополь та Марганець, забезпечити фінансування реконструкції очисних споруд та систем питної водопідготовки у Нікополі завдяки обласному бюджету (500 млн грн), з обласного бюджету виділяти гроші на розвиток спортивної та соціальної інфраструктури у Нікополі та закупівлю обладнання для лікарень Нікополя та Марганця. ОПЗЖ на регіональних виборах у нашій області давала наступні обіцянки (обіцяли нести відповідальність за процеси, а не здійснити їх):
[embed][/embed]
Прагнення «вибивати кошти» на Нікополь та Марганець у Сергія Піддубного були настільки сильні, що в обласній раді він став головою депутатської бюджетної комісії – найважливішої з усіх. Чим займався депутат в обласній раді – інформації обмаль. Справа в тому, що у порушення вимог закону він не публікує звіти. А от з початку 2022 року депутат про свою роботу навіть нічого не писав у соцмережах. Тому кому дісталися 2,25 млн грн з бюджету від депутата та скільки саме вдалося вибити грошей для Нікополя і Марганця – невідомо.
Протоколи бюджетної комісії не публікуються, тому під час повномасштабної війни невідомо, скільки саме її засідань відбулося та хто на них був. 16 лютого 2022 року депутат пропустив сесію облради, де голосували за фінансування тероборони. Пізніше голосував за засудження російської агресії, виділенння коштів на ТрО та правоохоронців, позбавлення мандату депутата Святослава Олійника (за власним бажанням), відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради (за власним бажанням). Відвідав 5 з 7 «воєнних» сесій обласної ради (71,4%).
У лютому 2021 року Сергій Піддубний зазначив, що з обласного бюджету на будівництво басейну у Нікополі буде виділено 30 млн грн з обласного бюджету та 50 млн грн з державного бюджету. Також депутат звітував, що на 2021 рік було погоджено реконструкцію медзакладів у Нікопольському районі: Нікопольської міської клінічної лікарні №4 (22,1 млн грн), Марганецької центральної лікарні (17,4 млн грн), лікарні міста Покров (24,9 млн грн). А ще реконструкцію скверу ім. Т. Шевченка у Марганці (5,9 млн грн), парку Гірників у Покрові (564 тис. грн), капремонт фасаду зі встановленням нових вікон та теплоізоляцією школи №10 у Нікополі (3,4 млн грн); будівництво амбулаторій у Чкаловому (2,4 млн грн), Томаківці (4,8 млн грн), Чистополі (2,9 млн грн); будівництво водоочисної станції у селі Борисівка (3 млн грн) та системи водопостачання у Борисіці і Дмитрівці (3,5 млн грн).
Ще помічники Піддубного влітку 2021 року переконали депутатів Покровської сільської ради не закривати Новософіївську школу та шукати шляхи її фінансування. У серпні 2021 року депутат зазначав, що вибив з обласного бюджету майжа 42,7 млн грн на роботи з укріплення берегів у Нікополі у мікрорайоні Новопавлівка. А ще обласна влада у серпні 2021 року передала 22 автівки-реанімобіля Citroen Jumper нікопольським лікарям.
Не забував депутат попіаритися і на партійних заходах ОПЗЖ. У серпні-вересні 2021 року було проведено «дворові спортивні ігри» з дітьми у Нікополі в різних частинах міста. А також тоді влітку ОПЗЖ було проведено обласний конкурс дитячих малюнків «Життя очима дітей», у т.ч. в Нікополі за участі Сергія Піддубного.
На жаль, реєстр декларацій поки що не працює. Натомість збереглася інформація щодо декларації депутата за 2020 рік. За 2020 рік депутат заробив 155,5 тис. грн зарплати. У той же час його колишня дружина, з якою вони розвелися у 2016 році, заробила 428,5 тис. грн на підприємницькій діяльності та 4,2 млн грн від продажу нерухомості. Сергій Піддубний мав 70 тис. дол. заощаджень, у Олени Піддубної – 120 тис. євро готівкою та 6 тис. дол. у банку. Сергію Піддубому належала ділянка (260 кв. м), його дружині – квартира у Нікополі (62 кв. м), ділянка (699 кв. м), 50% будинку (281 кв. м), 50% ділянки (699 кв. м). В якості транспорту Сергій Піддубний користувався Volkswagen Touareg, Mercedes-Benz G500 2001 року («гєлік»), водним скутером Sea-Doo та причепом.
Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):
Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.
Валерій Магланович