13 млрд грн за пів року

Читать на русском

Стільки заощадив Державний оператор тилу

Читать на русском
У військові частини вже поставлено 38% від закупленого обсягу
Укладено 391 договір на понад 47 млрд грн.

Стільки заощадив Державний оператор тилу

За 6 місяців роботи Державний оператор тилу (ДОТ) уклав 391 договір на понад 47 млрд грн. У військові частини вже поставлено 38% від закупленого обсягу. Економія склала понад 13 млрд грн або 22% від доведеного до агенції бюджету. При цьому 94% закупівель здійснюються в електронній системі Prozorro.

Зокрема, за напрямом речового забезпечення:

  • Укладено 232 договори на суму 14,8 млрд грн
  • Економія склала 2,7 млрд грн (15.3%)

Також вдалося значно розширити конкуренцію та залучити 24 нових постачальників до закупівель ДОТ. Всього наразі речове майно для ЗСУ постачають 97 компаній.

За напрямом пально-мастильних матеріалів:

  • Укладено 82 договори на суму 11,3 млрд грн
  • Економія склала 5.3 млрд грн (31.6%)

Досягнення такого значного рівня економії стало можливим завдяки точному встановленню очікуваної вартості закупівель, а також використанню регулювання, що дозволяє закуповувати ПММ для потреб Сил оборони без ПДВ.

За напрямком харчування та продовольчого забезпечення:

  • Укладено договорів на суму 21,2 млрд грн
  • Середня вартість комплекту харчування 113 грн

Зокрема були внесені значні зміни до переліку харчових продуктів, що поставляються військовим, для підвищення якості та смакових властивостей раціонів.

“Реформувати закупівлі для Збройних Сил України під час повномасштабної війни – надзвичайно складне завдання. Це вимагає значних зусиль, координації та прозорості на всіх рівнях. Однак перші результати змін доводять правильність обраного шляху. Здійснені кроки вже дозволили підвищити ефективність процесу закупівель, що зі свого боку позитивно впливає на забезпечення наших військових усім необхідним. Ми повинні й надалі дотримуватися принципу – ЗСУ мають отримувати максимум, щоб боронити нашу землю від агресора. Лише таким чином ми зможемо гарантувати стабільний захист та безпеку нашої країни”, – сказав заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков.

“За перші пів року нашої діяльності вдалось виконати такий обсяг робіт, який у мирний час можна було б закривати протягом декількох років. Я щиро вдячний кожному хто працює над реформою сфери оборонних закупівель. Важлива місія для важливих кінцевих споживачів. Нам вдалось розбудувати надійну інституцію та викристалізувати чітке бачення подальшого розвитку. Безперервність забезпечення військових – ключове завдання для нас. Продовжуємо працювати над забезпеченням нелетальних потреб, щоб ЗСУ могли сфокусуватися на головній місії”, – зазначив генеральний директор ДОТ Арсен Жумаділов.

Нагадаємо, що Державний оператор тилу – агенція, що здійснює тилове забезпечення Збройних сил України з 1 грудня 2023 року. ДОТ уповноважений Міністерством оборони забезпечувати ЗСУ одягом та амуніцією, пально-мастильними матеріалами й харчуванням.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.