Аграріїв мотивують купляти вітчизняні машини

Читать на русском

Знову діятиме можливість отримати кешбек 25% на аграрну техніку

Читать на русском
Фермери отримують від держави компенсацію чверті ціни техніки
Визначені перші 964 найменувань с/г техніки

Знову діятиме можливість отримати кешбек 25% на аграрну техніку

Одна з найефективніших державних програм підтримки українського машинобудування відновлена, - повідомляє заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Перші 964 найменувань с/г техніки внесені наказом Міністерства економіки України до державного реєстру програми "Кешбек 25% на аграрну техніку".

Суть програми полягає в тому, що фермери, які купують сільськогосподарську техніку українського виробництва, отримують від держави компенсацію чверті її ціни.

«Ефективність цієї програми була доведена у 2017-2021 роках, коли обсяг виробництва в аграрному машинобудуванні подвоївся. Після вторгнення росіян державна програма "Кешбек 25% на аграрну техніку" була на два роки заморожена. Але з 2024 року вона знову діє. У Державному бюджеті України на неї передбачено 1 млрд грн», – зазначає парламентарій.

Державна підтримка випуску сільськогосподарської техніки дуже важлива з двох причин. По-перше, це створює додатковий попит і робочі місця у цій галузі, адже нова українська техніка стає більш привабливою по ціні, ніж навіть б/в імпортна.

По-друге, кожне підприємство аграрного машинобудування дає роботу десяткам своїх підрядників та партнерів. Цей мультиплікаційний ефект у кілька разів примножує кожну державну гривню, вкладену у розвиток української переробної промисловості.

«Програма "Кешбек 25% на аграрну техніку" є практичним втіленням економічної політики "Зроблено в Україні", проголошеної Ппрезидентом України. Хто з машинобудівників ще не подався, саме час це зробити», – додав депутат.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.