Анонсовано розширення підтримки бізнесу – Уряд України

Читать на русском

Насамперед обіцяють підтримку переробній промисловості

Читать на русском
Частка переробної промисловості планують довести до 80%
Продовжить діяти програма доступного кредитування

Насамперед обіцяють підтримку переробній промисловості

Розширити інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучати інвестиції в реальний сектор економіки обіцяє Уряд Украни у наступному році. Про це під час виступу на Export Credit Forum 2023 заявила перший віце-прем’єр-міністр України-Міністр економіки Юлія Свириденко.

«Ми будемо стимулювати переробну промисловість, сприятимемо залученню інвестицій у реальний сектор і будемо посилювати несировинний експорт. Наш пріоритет — переорієнтація економіки із сировинної на переробну. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70–80%», - наголосила вона.

Юлія Свириденко анонсувала розширення програми підтримки бізнесу, в першу чергу того, що працює в переробній сфері та виготовляє продукцію з доданою вартістю. Зокрема, продовжить діяти програма доступного кредитування під 5-7-9%, буде збільшено фінансування грантової програми для переробних підприємств, за якою можна отримати до 8 млн грн на розвиток, та програми мікрогрантів на започаткування або розширення власної справи. Також наступного року Уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проектів та розвитку індустріальних парків.

Окрім того, перший віцепрем’єр нагадала про роботу щодо страхування воєнних ризиків, зокрема, українським Експортно-кредитним агентством, мандат якого нещодавно було розширено і воно тепер зможе страхувати інвестиції українських компаній. ЕКА також є частиною глобального механізму страхування суден, які експортують товари морем.

Також Юлія Свириденко зазначила, що зараз гостро стоїть питання щодо розблокування перевезень через західний кордон.

Так, за оперативними даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції сягнули 9,2 млн тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі тонн. Найбільший обсяг експорту проходив через польський кордон — 282 тисячі тонн. І цей обсяг на 40% менше, ніж до того, як почали страйкувати польські перевізники . На деяких пунктах пропуску, таких як "Ягодин - Дорогуск», "Рава-Руська - Хребенне" експорт майже завмер, або впав удвічі.

«Ми ведемо активну роботу для вирішення цієї ситуації. Не вся вона може бути публічною, адже не завжди ця публічність грає країні на руку. Але у нас є підстави сподіватися, що завдяки цьому діалогу з обох сторін, ми зможемо владнати ситуацію. Наші дипломатичні кроки можуть посилити й експортери, у яких є контрагенти в Польщі. Це вже роблять наші бізнес-асоціації, вибудовуючи діалог із польськими партнерами, поглиблюючи співпрацю, лобіюючи інтереси України», - підкреслила Юлія Свириденко.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.