Арештовану у Хорватії яхту Медведчука продадуть: скільки може отримати бюджет України

Кабмін України дозволив продати частину майна проросійського політика з ОПЗЖ

Арештовану у Хорватії яхту Медведчука продадуть: скільки може отримати бюджет України
Вже є потенційні покупці на майно олігарха-зрадника

Кабмін України дозволив продати частину майна проросійського політика з ОПЗЖ

Кабмін України дав дозвіл на продаж яхти Віктора Медведчука. Вона базується в одному з портів Хорватії. Продаж плавзасобу українського олігарха і кума володимира путіна стане першою такою практикою для державного агентства АРМА. Вторговані кошти підуть до українського бюджету.

Про це пише Інформатор з посиланням на пресслужбу Національного агентства України з виявлення, розшуку та менеджменту активів (АРМА). Яхту олігарха Медведчука та всі інші закордонні активи за новими правилами будуть через систему "Прозорро Продажі" та за європейськими нормами законодавства. 92-метрова яхта Royal Romance була оформлена на українську телеведучу, дружину Віктора Медведчука Оксану Марченко.

Royal Romance є однією з 5 найбільших яхт у світі, які використовуються виключно для потреб її власників. Щорічне обслуговування, ремонт та витрати на пальне такої яхти становлять від 15 до 20 млн доларів. Медведчук ще у 2021 році намагався сховати Royal Romance від санкцій. Тоді за допомогою махінацій йому вдалось уникнути арешту судна.

У березні минулого року яхту заарештували. 11 квітня 2022 року Личаківський районний суд міста Львова своєю ухвалою передав яхту агентству АРМА. Протягом року агентство шукало можливостей реалізувати саме цей актив. І лише зараз знайдена модель, за якою це можна зробити.

Орієнтовна вартість яхти складає 200 мільйонів доларів. В ході торгів протягом аукціону вартість може зрости. Кошти від продажу мають спрямувати до держбюджету України. У грудні 2022 року в АРМА заявляли, що мають підтвердження від 4 міжнародних аукціонів, готових організувати продаж медведчуківської яхти. 

Втім, надто сумувати екскерівнику української партії "ОПЗЖ" не доведеться. Як повідомляли ЗМІ, у росії кум путіна Віктор Медведчук став власником нової яхти за 9,6 млн дол. Виробником швидкісної яхти Pershing 9X є італійська Ferretti Group. На борту судна знаходяться чотири каюти, вісім спальних місць. На загал яхта може вмістити до 20 гостей. За митними даними, судно під назвою Amore Mio спустили на воду лише 2023 року. Замовником нового судна є російське АТ "Ренессанс", кінцевою власницею якого є дружина Медведчука Оксана Марченко.

Участь Медведчука у великій політиці України

У 2019 році Віктор Медведчук повернувся з політичного небуття та знову став депутатом Верховної Ради України від очолюваної ним проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя!". Політик не приховував, що виступає за мир та співпрацю України з російською федерацією. Втім, керівництво росії мало свої плани на українського бізнесмена-політика. 

Медведчук поширював проросійську пропаганду через підконтрольні телеканали ZIK, NewsOne, 112, які зараз вже закрили. А ще його партія "ОПЗЖ" отримувала кошти з держбюджету України на своє фінансування (як інші парламентські партії), і використовувала їх у т.ч. на пропаганду своїх ідей кооперації з росією. Самого ж Віктора Медведчука росіяни воліли бачити у керівництві України після "вдалої" так званої "спеціальної військової операції", проте з цим не склалося. Медведчук спробував втекти за межі України, був затриманий правоохоронцями, а після цього його обміняли на частину учасників оборони маріупольського комбінату "Азовсталі", яких звільнили з російського полону. Зараз політик вже у росії плете свої інтриги та висуває нові ідеї облаштування "проросійської України" разом з іншими зрадниками, які втекли до Московії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.