Цінова пропозиція склала 3, 94 млрд грн, а це на 39 млн грн більше за стартову вартість.
Фонд державного майна 9 жовтня провів онлайн-аукціон з продажу державного пакета акцій розміром 100% статутного капіталу АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» ОГХК). Єдиним претендентом на купівлю ОГХК було підконтрольне NEQSOL Holding ТОВ «Цемін Україна».
Про це повідомив сайт Forbes.
Як зазначили у Фонді держмайна, переможна ставка склала 3,9 млрд грн. Це на 39 млн грн більше за стартову ціну.
«Це другий лот великої приватизації, який ФДМУ виставив на продаж. Згідно з умовами, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менш ніж 400 млн грн, сплатити борги з зарплати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість», - написано у статті.
До запропонованої за акції компанії суми додаються 20% ПДВ, а також інвестиційні зобов’язання нового власника у розмірі щонайменше 400 млн грн. Тож кінцева вартість лота сягає майже 5 млрд грн, зазначив заступник голови комітету ВР з економічного розвитку Олексій Мовчан.
«NEQSOL Holding зробив цей крок як потенційний стратегічний інвестор, який у разі визнання переможцем планує разом із виконанням усіх приватизаційних зобовʼязань, що охоплюють соціальні, екологічні та технічні аспекти, реалізувати плани з модернізації, розроблення нових продуктів із використанням глибокої переробки сировини та розширення на глобальних ринках», – прокоментував заявку регіональний директор холдингу Володимир Лавренчук.
NEQSOL Holding – це міжнародна група компаній, що веде бізнес в 11 країнах і володіє в Україні другим за величиною мобільним оператором «ВФ Україна» (ТМ «Vodafone Україна»). Засновник і власник NEQSOL Holding – громадянин Азербайджану Насіб Гасанов.
ОГХК входить до десятка найбільших видобувників титанових і цирконієвих руд у світі та є найбільшою в Європі. У 2020 році ОГХК виробила майже 350 000 тонн концентратів титанових руд і циркону, за даними BDO Corporate Finance, яка є радником із приватизації ОГХК.
До складу компанії входять Вільногірський гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат у Житомирській області. Восени минулого року ОГХК відновила відвантаження ільменітового концентрату на європейський ринок.
Нагадаємо, що у серпні 2016 року уряд вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали.
У другій половині 2021 року Фонд держмайна тричі виставляв ОГХК на аукціон зі стартовою ціною 3,7 млрд грн. Останній аукціон, призначений на 20 грудня, не відбувся, оскільки на нього було подано лише дві заявки, одну з них відхилили через невідповідність законодавству. На той момент одного учасника для продажу було недостатньо.
Виторг ОГХК у 2023 році скоротилася на 15% – до 1,9 млрд грн, чистий збиток становив 481 млн грн проти чистого прибутку 13,4 млн грн роком раніше. Перший квартал 2024-го ОГХК завершила з виторгом 516,6 млн грн і чистим прибутком 30 млн грн.