Реєстрація котів та собак почнеться з 2025 року
В Україні запускають Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Наразі стартував перший етап, під час якого відкрили авторизацію для ветлікарів. Другий етап — кампанія з реєстрації домашніх тварин — запланований на початок 2025 року.
Про це 25 листопада повідомила Держпродспоживслужба.
«Проєкт покликаний допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським», - йдеться у повідомленні.
Впровадження бази даних фінансується за підтримки донорів. Наразі розпочався перший етап — авторизації державних та приватних ветеринарних закладів. Кампанія з реєстрації домашніх тварин запланована на початок 2025 року.
Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це державний реєстр на платформі Дія.Engine, де зберігатимуться дані про котів, собак і тхорів: кличка та опис тварини, інформація про вакцинацію та біостерилізацію, контакти власників або утримувачів, та інші суттєві для здоров’я тварини дані.
Завдяки державному реєстру в Україні збиратимуть та аналізуватимуть дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.
«Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ», - заявив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Денис Башлик.
Перевагами для власників тварин стануть:
Для державних та приватних ветеринарних лікарів створено спеціальний сайт, а протягом листопада-грудня буде доступна технічна підтримка ветеринарних лікарів телефоном та у чаті, де вони зможуть отримати консультацію щодо авторизації.
«Державні та приватні ветеринарні заклади можуть авторизуватись у Єдиному реєстрі домашніх тварин, подавши заявку до Держпродспоживслужби. Для цього керівник закладу ветеринарної медицини заповнює заяву у кабінеті в Реєстрі — це забирає не більше 30 хвилин», - йдеться у повідомленні.
Далі Держпродспоживслужба має перевірити дані у заяві впродовж 10 робочих днів, погодити чи відхилити заяву та надіслати сповіщення про результат розгляду на електронну пошту заявника. Після підтвердження авторизації керівник ветеринарного закладу зможе внести до Реєстру дані про ветеринарних лікарів, які безпосередньо реєструватимуть тварин.
Після цього ветлікарі-агенти з реєстрації мають зайти до своїх кабінетів у реєстрі та дозаповнити дані про себе. Після успішної авторизації ветеринарний заклад буде готовий розпочати реєстрацію домашніх тварин.
Ветеринарні клініки, які вже користуються ветеринарними інформаційними системами — партнерами проєкту (Jet Vet, Enote, Animal-ID.net, BuBiBo), після успішної авторизації зможуть почати реєструвати тварин після старту кампанії з реєстрації безпосередньо через ці платформи.