Бізнесу пообіцяли три місяці без тиску правоохоронців

Ігор Темін

Планують закрити десятки кримінальних проваджень щодо бізнесу

Парламентська спецкомісія по захисту інвесторів провела перше засідання у 2024 році, яке було присвячене виконанню Указу президента України за підсумками засідання РНБО по захисту бізнесу.

Це було перше засідання у новому складі та форматі, зазначила під час його відкриття голова ТСК з питань захисту прав інвесторів, член Комітету з питань економічного розвитку Галина Янченко.

До участі у засіданні запросили народних депутатів України - членів ТСК, найбільших бізнес-асоціації, а також представників всіх правоохоронних органів - Офісу генерального прокурора, Національної поліції, СБУ, ДБР та БЕБ.

«Сьогодні рівно місяць від моменту, як було прийнято Указ президента України і відповідно розпочався тримісячний термін, з одного боку полегшення для бізнесу у вигляді «передишки» від тиску правоохоронців, з іншого боку - «перевірки» системи, наскільки вона об’єктивно може сама себе очистити та поремонтувати. Тому сьогодні ми здійснюємо парламентський контроль за виконанням правоохоронцями Указу президента України», - сказала голова ТСК.

Під час засідання народні депутати заслухали звіт кожного з правоохоронних органів. А також розглянули кілька резонансних звернень бізнесу. Учасники засідання від бізнес-асоціацій могли поставити питання правоохоронцям.

Як зазначив під час засідання начальник управління захисту інвестицій Офісу генерального прокурора Олександр Максименко, наразі ОГП супроводжує розслідування 11 000 проваджень у сфері економічної діяльності.

За минулий рік 126 прокурорів притягнуто до адміністративної відповідальності, 31 звільнено. Також були ухвалені низка кадрових рішень і в Національній поліції України.

«Дані, які ми почули сьогодні, свідчать, що почався більш активний процес передачі справ до БЕБ від Національної поліції. Очікується передача 1 600 кримінальних проваджень. Щодо інших правоохоронних органів, найближчим часом понад 30 кримінальних проваджень щодо бізнесу, які розслідувалися ДБР, імовірно будуть закриті. З одного боку, це говорить про серйозність ставлення силових органів до Указу президента України, а з іншого - демонструє, що проблеми необґрунтованих кримінальних проваджень щодо бізнесу дійсно існують. І рішення реформувати лише БЕБ не вирішить всієї проблеми тиску на бізнес», - підсумувала Галина Янченко.

Вона також закликала всіх присутніх допомагати ідентифіковувати проблеми, які виникають у зв'язку з тиском на бізнес, та на базі Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів одразу шукати рішення, як їх законодавчо врегулювати.

І додала, що одне з законодавчих рішень вже було розроблено ТСК спільно з Мінцифри - це законопроект реєстр. №9211, спрямований виправити недоліки процесуального законодавства, що унеможливить використання правоохоронцям своїх повноваження для тиску на бізнес.

No ad for you