Борг на 4,3 млрд грн: ПриватБанк у суді Дніпра скасував ліквідацію пов’язаної з Коломойським фірми-боржника

Дмитрий Чернышев

Центральний апеляційний господарський суд у Дніпрі скасував ліквідацію ТОВ з ІІ «Новофарм». Ця фірма заборгувала державному ПриватБанку 4,3 млрд грн, але була ліквідована у 2022 році за рішенням суду. За кілька днів до націоналізації ПриватБанку фірма отримала від нього кредит, який потім не змогла погасити.

Як зазначають у прес-службі ПриватБанку, за кілька днів до націоналізації 2016 року службові особи ПриватБанку (тоді ще належав Ігорю Коломойському, Геннадію Боголюбову та міноритарним акціонерам) прийняли рішення надати компанії «Новофарм» кредит на суму 3,2 млрд грн для реструктуризації заборгованості фірми перед банком. При цьому у грудні 2015 року комісія Нацбанку України визнала фірму «Новофарм» пов’язаною з ПриватБанком. Як забезпечення за відповідними кредитними зобов'язаннями Pointex Sale LLP надала у т.ч. євробонди «ПриватБанку» номінальною вартістю 80 млн дол., які випустив банк через UK SPV Credit Finance plc (ці папери зрештою потрапили під bail-in/списання в процесі націоналізації «ПриватБанку»).У жовтні 2020 року Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов ПриватБанку до компанії «Новофарм» і її фінансового поручителя Pointex Sale LLP про стягнення заборгованості.

Однак вже у квітні 2021 року цей же суд визнав «Новофарм» банкрутом, а у липні 2022 року ліквідував юридичну особу «Новофарм». Ліквідація юридичної особи «Новофарм» відбулася без погашення боргу ПриватБанку «у зв`язку з недостатністю майна банкрута». Компанії «Новофарм» фактично вдалося уникнути виплати визнаного судом боргу перед державним банком на 4,3 млрд грн.

28 лютого ПриватБанк переміг у Центральному апеляційному господарському суді. Ліквідацію ТОВ з ІІ «Новофарм» скасовано. Тепер справу знову буде розглядати Господарський суд Дніпропетровської області. Також суд відхилив клопотання ліквідатора та ТОВ «Цукорпром» про витребування та долучення доказів. «Новофарм» також є і боржником «Цукорпрому».

І ще суд віхливив заяву Володима Яценка, який хотів доєднатися до апеляційних скарг. Як зазначають у банку, скарги «Цукорпрому» та Яценка були подані після спливу строків подання. Журналіст видання «Наші гроші» Юрій Ніколов підкреслив, що перед націоналізацією ПриватБанку керівництво банку видало пов’язаним з тодішніми власникам фірмам кредитів на 160 млрд грн або навіть більше.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, на момент видачі кредиту ТОВ «Новофарм» належало кільком офшорним компаніям: AGUERI HOLDINGS LTD (Кіпр) – 19,99%; RЕDВRІGЕ ТRАDІNG СОRР. (Беліз) – 19,99%, SТОLСОМ ІNVЕSТМЕNТS LТD (Британські Віргінські острови) – 19,99%, FALMER CORPORATION LIMITED (Беліз) – 19,99%, НОLМЕS ЕNТЕRРRІSЕS LІМІТЕD (Беліз) – 19,99%. А ще 0,04% належало громадянці росії, яка мешкає у Дніпрі, Ірині Михайловій. У 2013-2016 роках підприємство очолював Олександр Коренга. У 2016-2018 роках ТОВ «Новофарм» очолювала Ольга Кривенко, у 2018-2022 роках – Наталія Шишкіна.

Нагадаємо, Господарський суд Києва відхилив позови російського мільярдера Владіміра Йоріха та ФОПа з Донецька Дмитра Сазонова, які хотіли скасувати націоналізацію ПриватБанку. Як пов’язана з Ігорем Коломойським фірма з Дніпра хоче уникнути сплати 2,9 млрд грн ПриватБанку – читайте тут. Також ПриватБанк бореться у судах з колишніми власниками за контроль над ТРЦ «Приозерний» у Дніпрі. А 27 лютого 2023 року у Києві Вищий антикорупційний суд конфіскував у росіянина Євгена Гінера PINbank.

Валерій Магланович

No ad for you