Борги по мікрокредитах в Україні зросли майже вдвічі: результати дослідження

За 9 місяців 2024 року українці оформили 6 млн позик у мікрофінансових організаціях на 37,11 млрд грн.

Борги по мікрокредитах в Україні зросли майже вдвічі: результати дослідження
Українці беруть менше мікропозик, ніж до повномасштабної війни.

Середня сума мікрокредитів зросла у 1,3 раза порівняно з відповідним періодом минулого року — до 6 190 грн. Проте у 1,7 раза частіше клієнти мікрокредитних організацій перестали повертати кошти.

Про це 4 грудня повідомив сайт Опендатабот

«5,9 млн мікрокредитів взяли українці цьогоріч. Сума виданих позик сягла 37,11 млрд грн. Хоча кількість позик залишилася майже незмінною у порівнянні з минулим роком, сума виданих кредитів зросла у 1,3 раза», - написано у дослідженні.

Борги по мікрокредитах в Україні зросли майже вдвічі: результати дослідження 1

За рік середня сума мікропозики виросла на 28%: зі 4 830 грн (126 доларів) торік до 6190 (приблизно 150 доларів) цьогоріч. Варто зазначити, що у порівнянні з 2021 роком сума мікропозики в еквіваленті навіть дещо впала: на то час українці, в середньому, позичали 168 доларів.

Цьогоріч в середньому щомісяця укладається 670 тисяч договорів — стільки ж, як і торік. Для порівняння, у 2021 році цей показник сягав 1,2 мільйона на місяць.

Борги по мікрокредитах в Україні зросли майже вдвічі: результати дослідження 2

«Від початку цього року загальна сума заборгованості українців за мікрокредитами зросла у 1,7 раза: із 9,3 млрд грн до 16,02 млрд грн», - йдеться у матеріалі.

Борги по мікрокредитах в Україні зросли майже вдвічі: результати дослідження 3

Варто зазначити, що 90% мікропозик цьогоріч беруться онлайн, а більшість договорів укладалися на строк від 3 місяців до 1 року.

Кожен восьмий українець брав мікропозики після 2022 року

Кількість українців, які брали мікрокредити, щоб дотягнути до зарплати, збільшилася з 42% станом до 2022 року до 67% на кінець 2023 року. Про це свідчать результати дослідження, які презентували у лютому цього року у пресцентрі «Інтерфакс-Україна»

Гроші також брали:

  • на оплату лікування або покупку медикаментів – 31%,
  • на ремонт житла та автомобіля - 19%.

«Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року 13% респондентів уперше взяли мікрокредит, 46% стали брати їх частіше, тоді як 12%, навпаки, - рідше», - написано у матеріалі за результатами дослідження.

Загалом, 34% респондентів брали мікропозики по кілька разів за місяць, така сама частка опитаних оформлювали один-два мікрокредити щомісяця:

  • один раз за три-п'ять місяців брали мікропозики 13% опитаних,
  • раз за пів року - 7% респондентів,
  • один мікрокредит за рік або рідше оформлювали по 5% респондентів відповідно.

За результатами дослідження, 60% респондентів одночасно мали один-три активні мікрокредити.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube