Чи отримаємо додаткові $4,5 млрд

Читать на русском

Україна розраховує залучити ще три транші за програмою EFF

Читать на русском
EFF є частиною пакета міжнародної підтримки України у 122 млрд доларів
На 2024 рік програмою EFF передбачено 5,4 млрд доларів

Україна розраховує залучити ще три транші за програмою EFF

Керівництво Міністерства фінансів України провело робочу зустріч із керівництвом Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду та місії МВФ в Україні.

До складу делегації Фонду увійшли директор Європейського департаменту МВФ Альфред Каммер, керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей, заступниця керівника місії МВФ в Україні Саана Надім, заступник керівника місії Тревора Лессарда, постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян.

Від Мінфіну в зустрічі взяли участь перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін, заступник Міністра фінансів з питань євроінтеграції Юрій Драганчук та Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Крім бюджетних питань, серед яких виконання Бюджету-2024 та підготовка до бюджетного процесу 2025, та подальшої потреби у зовнішньому фінансуванні, сторони обговорили підготовку до четвертого перегляду програми МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

На 2024 рік програмою EFF передбачено 5,4 млрд доларів США бюджетної допомоги Україні, з яких вже надійшло близько 880 млн доларів США в результаті успішного третього перегляду програми у березні 2024 року.

Денис Улютін висловив подяку МВФ за своєчасну підтримку України з перших днів повномасштабного вторгнення та наголосив на важливості подальшого функціонування програми EFF:

“Виконання Україною умов за програмою має велике значення, адже впровадження визначених заходів і політик сприяє збереженню макрофінансової стабільності та прокладає євроінтеграційний шлях країни, водночас адаптуючи фінансову систему до функціонування в умовах невизначеності. На 2024 рік заплановано ще три перегляди в межах програми EFF, що потенційно дозволить залучити бюджетну підтримку загальним обсягом близько 4,5 млрд доларів США”.

Із початку дії програми Україна виконала 21 структурний маяк МВФ, 14 з яких стосуються фіскальної політики та фінансового сектору. Зокрема, включають законодавчі ініціативи щодо вдосконалення Бюджетного кодексу, посилення податкової політики та управління державним боргом.

Загальний обсяг програми Механізму розширеного фінансування – EFF на 2023-2027 роки становить 15,6 млрд доларів США. EFF є частиною пакета міжнародної підтримки України, який наразі становить близько 122 млрд доларів США.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.