Схоже підвищення вартості яєць відбувалось у вересні-жовтні 2022 року.
Антимонопольний комітет перевіряє причини підвищення цін на курячі яйця з жовтня та у листопаді. У супермаркетах десяток коштує від 63 гривень та вище.
Про це повідомила пресслужба АМКУ 28 листопада.
За даними комітету, вже направлено вимоги про надання інформації компаніями, які:
На ситуацію із підвищенням цін на цю категорію товарів АМКУ реагує не вперше.
«У жовтні 2022 року було розпочато дослідження щодо причин підвищення цін на курячі яйця у вітчизняних торгових мережах. У ході дослідження була зібрана та проаналізована інформація від учасників ринку на кожній з ланок обороту товару на шляху від виробника до кінцевого споживача», - повідомили в АМКУ.
АМКУ звернув увагу на стрімке підвищення цін на курячі яйця у жовтні 2024 року, схоже на те, що відбулось у вересні-жовтні 2022 року.
«Враховуючи зазначене, часові межі дослідження були розширені з метою охоплення ситуації 2024 року», - йдеться у повідомленні.
Після отримання від учасників ринку відповідей, будуть зроблені висновки щодо наявності чи відсутності порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
В останні дні листопаду ціни на цибулю зросли до 17 грн/кг, що в середньому на 35% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Про це повідомив сайт EastFruit.
«За словами самих фермерів, підвищити ціни на цю продукцію їм вдається за рахунок помітного збільшення попиту. При цьому пропозиція якісної цибулі на ринку досить обмежена, оскільки багато господарств продовжують утримуватися від реалізації цієї продукції зі сховищ», - йдеться у повідомленні.
Зростання цін стосується продукції високої якості, коли пропозиція овочів середньої та низької якості помітно скоротилася. На сьогодні якісну цибулю українські господарства пропонують за 12-17 грн/кг.
«Нині ціни на цибулю в Україні вже перевищують торішні показники за аналогічний період у середньому на 16%. Але, аналітики ринку зазначають, що така ситуація має дещо штучний характер», - вважають аналітики.
Ситуація пов’язана з тим, що фермери відмовляються від продажів за поточними цінами, тим самим створюючи ще більшу нестачу цього овочу на ринку. Якщо тенденція збережеться, то вже скоро цибуля може стати найдорожчим овочем.