Як росіяни намагалися вкрасти будинок біля кінотеатру "Жовтень" на Подолі у Києві

Як росіяни намагалися вкрасти будинок біля кінотеатру "Жовтень" на Подолі у Києві

Як повідомили у прес-службі Офісу Генерального прокурора, на частину будівлі накладено арешт. Російська державна корпорація "Росатом" володіла частиною майна у цьому будинку, який знаходиться за адресою вул. Костянтинівська, 31. Його намагалися переоформити на інших осіб. Тепер це зробити не вдасться. Детальніше — в Інформатор Гроші.

Подільська окружна прокуратура міста Києва повідомила про підозру двом особам, які намагалися шляхом шахрайства змінити право власності на нерухоме майно. Йдеться про приміщення загальною площею 1000 кв. м та вартість понад 100 мільйонів гривень. Ними володіла російська державна корпорація "Росатом" через підконтрольну компанію.

Раніше РНБО запровадило до корпорації «Росатом» санкції. Частину будинку, збудованого у 1899 році, арештували та передали в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Надалі нерухомість мають націоналізувати. Разом з тим всі активи "Росатому" в Україні заблоковані. Будівлю мали у подальшому націоналізувати.

З метою унеможливлення націоналізації майна компанії-резидента російської федерації група осіб на замовлення підсанкційної компанії з використанням підроблених документів намагалась змінити право власності цього приміщення на підконтрольне підприємство з ознаками фіктивності. Двох осіб, причетних до протиправної схеми, затримали в приміщенні приватного нотаріуса під час спроби здійснити правочин. Наразі підозрюваним обрано запобіжний захід — тримання під вартою. Встановлюються інші причетні. Розслідування ведеться разом з поліцією.

Фотографії від Офісу Генпрокурора
Фотографії від Офісу Генпрокурора

"Росатом" - російська державна корпорація, яка об'єднує 360 підприємств атомної галузі. До неї входять в всі атомні електростанції країни-агресора. А також вона на замовлення допомагає будувати АЕС в інших країнах. Менеджери "Росатому" намагаються взяти під контроль Запорізьку АЕС у тимчасово окупованому місті Енергодарі.

Нагадаємо, кияни вимагають у Кличка повернути місту історичну будівлю — дачу за проєктом архітектора Едуарда Брадтмана у Пущі-Водиці, яка суттєва постраждала під час останньої пожежі наприкінці березня. З ким мерія Києва бореться проти забудови на Володимирському узвозі під "скляним мостом" - читайте тут. А яка доля конфіскованого у росіян заводу "Аерок" в Обухові на Київщині — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.