Долар дешевшає, а євро почало зростання: НБУ встановив офіційний курс валют на 22 листопада

Як змінився курс валют станом на 22 листопада

НБУ оновив курс валют на 22 листопада
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 22 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на вівторок, 21 листопада. Згідно з даними регулятора, американський долар все ще дешевшає. Проте європейська валюта почала зростання. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,05 гривні. Це на 9 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 39,40 гривні. Це на 14 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 21 листопада:

  • Долар США — 36,05 гривні;
  • Євро — 39,40 гривні;
  • Польський злотий — 9,01 гривні;
  • Швейцарський франк — 40,77 гривні;
  • Юань — 5,03 гривні.

При цьому важливо пам'ятати, що в пунктах обміну валют ціни можуть значно відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює Національний банк України. За даними порталу Мінфін, станом на 22 листопада в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,70 гривні за долар, а продаж — 37,76 гривні. Купівля євро в середньому відбувається за курсом 40,84 гривні, а продаж — 41 гривня.

Що буде далі з курсом валют?

Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет на 2024 рік. Серед низки правок, зокрема, є й зміна очікуваного курсу долара на наступний рік. Якщо до цього урядовці закріплювали середню вартість долара США на 2024 рік в розмірі 41,1 гривні, то тепер очікування зменшили до 40,7 гривні.

Також раніше начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий поділився своїм прогнозом щодо курсу валют на цей тиждень (до 26 листопада). На думку експерта, глобальних змін не передбачається. Аналітик переконаний, що НБУ буде оперативно втручатися в разі виникнення "складних" ситуацій. На міжбанку, вважає експерт, різниця між курсами покупки й продажу не перевищить 0,1 гривні.

"Звісно, що курсові позначки на готівковому ринку будуть трохи іншими - в середньому на 1-1,5% вищими за безготівковий курс. Іншими словами, за всіма ознаками, курсова ситуація в умовах незначних поточних коливань та різниці між курсами покупки та продажу (до 0,3-0,5 гривні) залишиться цілком "притомною": коридор коливань залишиться в межах 37-38 гривні за долар та 39-41 гривні за євро", — зазначив Тарас Лісовий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.