Долар і євро пішли вгору - НБУ встановив офіційний курс на 13 листопада

Як змінився курс валют станом на 13 листопада

Курс валют
НБУ встановив офіційний курс валют на 13 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 13 листопада. Згідно з даними регулятора, долар подорожчав. Євро також додав у ціні.

Відповідні дані з'явилися на офіційному сайті Нацбанку України. Долар займає позицію з показником 36,07 гривні. Це на 4 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 38,54 гривні. Він додав у ціні 2 копійки.

Курс валют на 13 листопада:

  • Долар - 36,07 гривні;
  • Євро - 38,54 гривні;
  • Польський злотий - 8,71 гривні;
  • Швейцарський франк - 39,99 гривні;
  • Юань - 4,94 гривні.

Вартість євро та долара в Україні станом на 13 листопада
Вартість євро та долара в Україні станом на 13 листопада

За даними сайту "Мінфін", в обмінниках долар продається в середньому за 37,75 гривні. Водночас євро – за 40,35 гривні.

Чи вплине зміна очікуваного середньорічного курсу на готівковий ринок

На 2024 рік очікуваний курс заклали на рівні 40,7 гривні. Його знизили порівняно з показниками, які стали відомі раніше. Як виявилося, це може мати певний вплив на готівковий курс. Як розповів 24 каналу банкір Тарас Лєсовий навряд чи йдеться про якийсь фактичний вплив. Радше цей вплив суто психологічний.

"Можна припустити, що ситуативно може збільшитися попит на валюту. Однак вже 3 тижні валютний ринок живе в умовах домінування пропозиції над попитом – що миттєво проявилося в зниженні курсів валют. Тобто, повторюся, "бюджетний" курс – це орієнтир, а фактичний курс залежатиме від цілої низки факторів", - вказав Лєсовий. 

До факторів належать:

  • політика НБУ з ефективної лібералізації валютного ринку,
  • економічні показники країни,
  • обсяги макрофінансової допомоги,
  • перебіг бойових дій та можлива заподіяна шкода від ворожих атак, що може вплинути на здатність бізнесу працювати.

Зараз готівковий курс формується з огляду на міжбанк, на співвідношення попиту та пропозиції саме на безготівковому ринку. Крім того, наразі діє режим керованої гнучкості, що забезпечує вільне курсоутворення на міжбанку.

"НБУ "втручається" на ринок, збільшуючи чи зменшуючи обсяги валютних інтервенцій, щоб відрегулювати "перекоси" між попитом і пропозицією. Однак і "свободи" на ринку стає дедалі більше, тому ринок очікує більш динамічну зміну курсів, як в бік зростання, так і в бік зменшення, але без стрибків чи падінь", - пояснив Лєсовий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube