Долар і євро знову дорожчають: НБУ встановив курс валют на 29 листопада

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 29 листопада

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 29 листопада
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 29 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 29 листопада. Згідно з даними регулятора, американський долар і європейська валюта продовжують стрімко зростати. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,36 гривні. Це на 15 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 39,81 гривні. Це на 16 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 29 листопада:

  • Долар США - 36,36 гривні;
  • Євро - 39,81 гривні;
  • Польський злотий - 9,15 гривні.

Водночас варто пам'ятати про те, що в пунктах обміну валюти ціни можуть відрізнятися від курсу, який встановлює Національний банк України. Згідно з даними порталу Мінфін, станом на 29 листопада в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,50 гривні, а продаж - 37,58 гривні. При цьому в середньому продаж євро відбувається за курсом 41,04 гривні, а купівля - 40,84 гривні.

Прогнози експертів

Раніше експерт з економіки, аудитор Михайло Крапивко пояснив, що вважає, курс євро наступного року залежить, зокрема, від воєнної ситуації в України. Однак експерт переконаний, що європейська валюта не досягне "критичної межі". Також економіст зауважив, що на курс валют може вплинути й законопроєкт №10166, який передбачає спрощення та автоматизацію обліку, а також низький податок - 6%. Однак експерт вважає, що цей законопроєкт не створює стимулів для понад півмільйона осіб, які працюють кур'єрами, таксистами та фотографами: всі, хто вже хотів працювати легально, зареєструвалися в першій групі ФОП, вважає економіст.

"Вони й так платять невеликий податок - 10 відсотків від мінімальної зарплати і звільнені від використання касових апаратів. А хто не хотів легалізувати свою підприємницьку діяльність при таких умовах, той не буде легалізуватися і потім. Тобто стимулів цей законопроект не створює", - зауважив Михайло Кропивко.

Також раніше повідомлялося про те, який курс долара "заклали" у фінальний проєкт Державного бюджету на 2024 рік. Як стало відомо, що урядовці прогнозують середній обмінний курс за долар США 40,7 гривні. Слід зауважити, що це покращений прогноз, адже спочатку Кабінет Міністрів прогнозував середній показник в 41,4 грн за долар США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.