Долар і євро знову летять у прірву: НБУ встановив курс валют на 20 листопада

Як змінився курс валют станом на 20 листопада

НБУ оновив курс валют на 20 листопада
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 20 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 20 листопада. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта стало дешевшати. Стало відомо, яка ситуація в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному сайті Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,14 гривні. Це на 11 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 39,26 гривні. Це на 5 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 20 листопада:

  • Долар США — 36,14 гривні;
  • Євро — 39,26 гривні;
  • Польський злотий — 8,97 гривні;
  • Швейцарський франк — 40,71 гривні;
  • Юань — 5,01 гривні.

При цьому варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює Національний банк України. Згідно з даними порталу Мінфін, станом на 20 листопада в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,70 гривні, а продаж — 37,79 гривні. Купівля євро в середньому відбувається за курсом 40,73 гривні, а продаж — 40,90 гривні.

Прогнози експертів

Раніше начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лісовий поділився своїм прогнозом щодо курсу валют на цей тиждень (20-26 листопада). На думку експерта, будуть зміни й в бік зростання, і в бік зменшення. Проте, підкреслив банкір, суттєвих змін очікувати не варто. Експерт також додав, що зміцнення гривні, яке було протягом кількох днів, було викликано домінуванням пропозиції над попитом.

"Зауважу, що режим "керованої гнучкості" - це фактично м’яке регулювання саме співвідношення попиту та пропозиції. Скасування фіксованого курсу якраз передбачає ринковий принцип курсоутворення. І тому зміни тенденцій є цілком природними", — пояснив банкір.

Також раніше розповідалося про те, яким може бути курс долара США наступного року. У державний бюджет України на 2024 рік заклали прогноз в середньому 40,7 гривні за долар США. При цьому раніше припускали, що середній показник буде близько 41,4 гривні. Таким чином, урядовці прогноз покращили.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.