Зазвичай біля серійного номера на американській валюті немає додаткових символів, лише цифри та літери.
Деякі доларові купюри мають особливий символ, на який мало хто звертає увагу. Йдеться про маленьку "зірочку" біля серійного номера.
Бюро гравіювання та друку США пише, що під час виробництва банкнот можуть бути помилки, через які доводиться замінювати купюри. Один із найпопулярніших символів, що позначає замінну купюру, - "зірочка".
Якщо такий символ міститься після серійного номера, то це свідчить про типографічну помилку - тобто ця купюра замінила бракований екземпляр. Символ не впливає на номінальну вартість, хоча такі гроші люблять колекціонувати.
Річ у тім, що двох банкнот з однаковими серійними номерами не може бути, тому до серійного номера купюри додають "зірочку".
Центробанк США час від часу змінює дизайн доларових банкнот. Це дає змогу краще захистити валюту від підробок і зберегти довіру до неї. Так, у 2013 році з'явилися нові 100 доларів - так звані "сині" долари, які мають деякі відмінності.
Портрет і віньєтка Бенджаміна Франкліна на нових купюрах трохи більші й відсутня овальна рамка. Крім цього, для виготовлення паперу для банкнот використовують бавовну і льон, що надає їм бархатистості та легкої шорсткості.
В Україні виникли терміни "біла" та "блакитна" валюта. Колір використовують для позначення певного періоду випуску доларів. Деякі купюри мають світліший відтінок паперу, а якісь надруковані з використанням темнішого матеріалу. Це не офіційний поділ, адже вся валюта, випущена Федеральною резервною системою США з 1914 року, є дійсною в Україні.
Колір паперу не впливає на номінальну вартість грошових одиниць. Фінансові установи, зокрема обмінники, а також приватні особи не можуть встановлювати комісії за обмін, керуючись поняттями "білих" і "блакитних" доларів. За це учасникам валютного ринку загрожують великі штрафи та анулювання ліцензії на послуги.
"Дуже хочу, щоб мене почули: вигадуючи власні вимоги до банкнот, "малюючи" комісії за неіснуючі послуги, не контролюючи роботи мережі, учасники валютообмінного ринку наражаються на ризик неминучих штрафів", – наголосив очільник НБУ Андрій Пишний.
Українці можуть скаржитися регулятору на незаконні додаткові комісії за обмін готівки залежно від дизайну чи року випуску.