Долар опускається, а євро знову дорожчає: НБУ встановив офіційний курс валют на 16 листопада

Як змінився курс валют станом на 16 листопада

Курс валют в Україні
Нацбанк України встановив офіційний курс валют на 16 листопада

Як змінився курс валют станом на 16 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 16 листопада. Згідно з даними регулятора, долар подешевшав на 5 копійок. Євро навпаки значно додало у ціні.

Відповідні дані з'явилися на офіційному сайті НБУ. Долар займає позицію з показником 36,26 гривні. Це на 5 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 39,39 гривні. Він додав у ціні 46 копійок.

Курс валют на 16 листопада:

  • Долар - 36,26 гривні;
  • Євро - 39,39 гривні;
  • Польський злотий - 8,96 гривні;
  • Швейцарський франк - 40,87 гривні;
  • Юань - 5,00 гривні.

Вартість євро та долара в Україні станом на 16 листопада
Вартість євро та долара в Україні станом на 16 листопада

За даними сайту "Мінфін", в обмінниках долар продається в середньому за 37,78 гривні. Водночас євро за 40,75 гривні.

Готівкові долари та євро - чи зростатиме попит населення на іноземну валюту

На готівковому валютному ринку в середині листопада не помітно різких коливань, адже підвищення попиту на готівкові долари немає. Експерти кажуть, що ажіотажу немає, але різниця між курсом міжбанку та готівковим курсом буде зберігатися і надалі.

"Готівка рухається за міжбанком, але доволі стримано та повільно, можливо, і трохи штучно, бо і великі гравці, і населення притримують валюту до нових соціальних виплат (зарплати працівникам, соціальна допомога). Готівковий ринок у дефіциті гривневого ресурсу, тому різкого зростання ми не побачимо. Після руху на 37,5 грн/дол. курс відбився назад, на 37,75–37,8 грн/дол., зокрема через те, що і міжбанк зупинився на 36 грн/дол. і пішов стримано у зворотній бік. Найімовірніше, готівка та безготівковий ринок зберігатимуть розрив між котируваннями", - зазначив у розмові з Фокусом Антон Курінний.

На думку Анни Золотько, підстав очікувати зростання готівкового курсу долара наразі немає. Зокрема, через доступну для населення опцію купувати безготівкову валюту через банківські застосунки.

"Сильним стримувальним чинником є безготівкові канали купівлі валюти населенням. Тут останнім часом спостерігається тенденція до посилення конкуренції між банками. Вже 47 установ із 64 платоспроможних банків пропонують клієнтам купити безготівкову валюту в межах 50 тис. грн. Це змушує банки покращувати пропозиції для клієнтів, знижуючи вартість безготівкової валюти. З одного боку, це стимулює все більше українців купувати валюту саме у безготівковій формі, що спрямовує частину попиту з готівкового ринку на безготівковий. З іншого, частина придбаної у такий спосіб валюти зрештою опиняється на готівковому ринку у вигляді пропозиції, адже різниця курсів навіть дає змогу трохи заробити на таких операціях", - пояснила Золотько.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.