Долар опускається, а євро знову дорожчає: НБУ встановив офіційний курс валют на 16 листопада
Як змінився курс валют станом на 16 листопада

Як змінився курс валют станом на 16 листопада
Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 16 листопада. Згідно з даними регулятора, долар подешевшав на 5 копійок. Євро навпаки значно додало у ціні.
Відповідні дані з'явилися на офіційному сайті НБУ. Долар займає позицію з показником 36,26 гривні. Це на 5 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 39,39 гривні. Він додав у ціні 46 копійок.
Курс валют на 16 листопада:
- Долар - 36,26 гривні;
- Євро - 39,39 гривні;
- Польський злотий - 8,96 гривні;
- Швейцарський франк - 40,87 гривні;
- Юань - 5,00 гривні.

За даними сайту "Мінфін", в обмінниках долар продається в середньому за 37,78 гривні. Водночас євро за 40,75 гривні.
Готівкові долари та євро - чи зростатиме попит населення на іноземну валюту
На готівковому валютному ринку в середині листопада не помітно різких коливань, адже підвищення попиту на готівкові долари немає. Експерти кажуть, що ажіотажу немає, але різниця між курсом міжбанку та готівковим курсом буде зберігатися і надалі.
"Готівка рухається за міжбанком, але доволі стримано та повільно, можливо, і трохи штучно, бо і великі гравці, і населення притримують валюту до нових соціальних виплат (зарплати працівникам, соціальна допомога). Готівковий ринок у дефіциті гривневого ресурсу, тому різкого зростання ми не побачимо. Після руху на 37,5 грн/дол. курс відбився назад, на 37,75–37,8 грн/дол., зокрема через те, що і міжбанк зупинився на 36 грн/дол. і пішов стримано у зворотній бік. Найімовірніше, готівка та безготівковий ринок зберігатимуть розрив між котируваннями", - зазначив у розмові з Фокусом Антон Курінний.
На думку Анни Золотько, підстав очікувати зростання готівкового курсу долара наразі немає. Зокрема, через доступну для населення опцію купувати безготівкову валюту через банківські застосунки.
"Сильним стримувальним чинником є безготівкові канали купівлі валюти населенням. Тут останнім часом спостерігається тенденція до посилення конкуренції між банками. Вже 47 установ із 64 платоспроможних банків пропонують клієнтам купити безготівкову валюту в межах 50 тис. грн. Це змушує банки покращувати пропозиції для клієнтів, знижуючи вартість безготівкової валюти. З одного боку, це стимулює все більше українців купувати валюту саме у безготівковій формі, що спрямовує частину попиту з готівкового ринку на безготівковий. З іншого, частина придбаної у такий спосіб валюти зрештою опиняється на готівковому ринку у вигляді пропозиції, адже різниця курсів навіть дає змогу трохи заробити на таких операціях", - пояснила Золотько.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.