Долар та євро стрімко летять вгору: НБУ встановив офіційний курс на 28 листопада

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 28 листопада

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 28 листопада
Валюта, НБУ

Як змінився курс валют станом на 28 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на вівторок, 28 листопада. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта продовжують стрімко дорожчати. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,22 гривні. Це на 17 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 39,66 гривні. Це на 30 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 28 листопада:

  • Долар США - 36,22 гривні;
  • Євро - 39,66 гривні;
  • Польський злотий - 9,10 гривні;
  • Швейцарський франк - 41,14 гривні;
  • Юань - 5,06 гривні. 

При цьому варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть значно відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює регулятор. За даними порталу Мінфін, 27 листопада в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,50 гривні, а продаж - 37,60 гривень. Водночас продаж євро в середньому відбувається за курсом 40,75 гривні, а продаж - 40,92 гривні. 

Яким буде курс валют у 2024 році?

CEO компанії Dragon Capital Томаш Фіала для "TODAY" висловив думку, що на кінець 2023 року курс долара може становити 37 гривень, а за підсумками 2024 – зрости до 39 гривень. Тобто, долар може не перетнути позначку 40 гривні найближчим часом. На думку експерта, темпи інфляції знижуються значно швидше, ніж очікувалось.

"Інфляцію цього року прогнозуємо 6%, це вже в тому таргеті 5% плюс-мінус 1%, на який орієнтується НБУ. А за підсумками наступного року — близько 8%", — каже Томаш Фіала.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.