Долар та євро знову дешевшають: НБУ встановив офіційний курс валют на 24 листопада

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 24 листопада

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 24 листопада
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 24 листопада

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 24 листопада. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта знову дешевшають. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,01 гривні. Це на 5 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. При цьому курс євро встановлено на рівні 39,27 гривні. Це на 7 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 24 листопада:

  • Долар США — 36,01 гривні;
  • Євро — 39,27 гривні;
  • Польський злотий — 9 гривень;
  • Швейцарський франк — 40,72 гривні;
  • Юань — 5,04 гривні.

Водночас варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює Національний банк України. За даними порталу Мінфін, станом на 25 листопада в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,51 гривні, а продаж — 37,65 гривні. Купівля євро в середньому відбувається за курсом 40,74 гривні, а продаж — 40,92 гривні.

Прогнози експертів

Раніше докторка економічних наук Раїса Квасницька пояснила, що чекати від курсу валют до кінця 2023 року. Експертка зауважила, що немає загрози, щоб гривня стала знеціненою. Національний банк веде стратегію пом'якшення на підтримку гривневого вкладання. На думку економістки, кошти краще вкладати в іноземну валюту, а депозити - в гривні.   

"Чим більше у нас буде експорт — тим більше ми будемо отримувати валюту, яка буде надходити від продажу зернових чи інших сільськогосподарських культур. Якщо валютні надходження вийдуть на ринок, то буде зниження курсу, наша гривня буде зміцнюватися. Однак, це один із чинників, який дозволить збільшити курс гривні стосовно долара, але у нас є внутрішні чинники — політика НБУ, аграрії, які продають не за валюту, а за гривню, то ці чинники будуть впливати на зменшення курсу нашої національної валюти стосовно долара", - додала Раїса Квасницька. 

Водночас банкіри очікують, що в 2024 році курс долара в Україні може перетнути позначку 40 гривень. Експерти прогнозують, що упродовж наступного року курс долара США в Україні буде на рівні близько 41,16 гривні. При цьому Кабінет міністрів покращив прогнозну вартість американської валюти до 40,7 гривні (в першому читанні було вказано курс у 41,4 гривні). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.