Дошкільнят із дитсадків випроваджують на примусові канікули

Сергій Некто

Цього літа дитячі садки Черкас знову зачиняться на літні канікули. Конфліктна ситуація повторюється із 2010 року. Батьки скаржаться, що на липень або серпень не знають куди подіти свою малечу. На час канікул у місті мають працювати чергові дитсадки, однак, беруть туди не всіх, і щоб отримати місце, батькам доводиться пред’являти не одну довідку. За офіційною версією, аргументів «за» літні канікули у ДНЗ Черкас є кілька. Кількість дітей у садках влітку різко зменшується, тому утримувати їх стає невигідно. Треба дати відпустку працівникам дитсадків. Потрібно забезпечити можливість адміністрації дошкільних закладів зробити ремонти. В дитсадках останні роки батьків просто ставлять перед фактом, що вони мають на 1,5 або 2 місяці кудись подіти дитину. Забирайте дітей на оздоровлення, нехай побудують у бабусі з дідусем, такі альтернативи найчастіше пропонують вихователі.

А що ж робити тим у кого ні рідні поблизу немає, ні коштів щоб відправити дитину до табору на місяць? Для таких сімей управління освіти призначає чергові ДНЗ. При цьому батькам треба підтвердити, що влітку вони працюють і не можуть доглядати за дитиною, для чого слід представити відповідну довідку з місця роботи. Довідка обов’язково має підкріплювати заяву з проханням відправити дитину в черговий дитсадок. Відразу ж виникає протиріччя, адже багато батьків працюють неофіційно і взагалі не можуть отримати таку довідку. Так, замість того, щоб у кожному дитячому закладі завідувачі садків самі визначили графік роботи, відповідно до своїх можливостей і потреб батьків – ДНЗ міста організовано йдуть на канікули. А щоб втілити цю ідею без зайвого шуму з боку батьків, придумали довідки і квоти.

Щоб уникнути конфліктів та незручностей, вихователі мали б дізнатися, які у батьків плани на літо, чи буде у них літня відпустка, чи дитина буде відвідувати садок, а якщо ні, то коли саме. Мали скласти списки й графіки та передати їх завідувачам садків. Ті повинні були порахувати, скільки дітей залишається на літні місяці – і саме це мало би визначити, чи буде садок закриватися влітку.

«Закриття садочків на літні канікули пов'язане з тим, що в цьому році маємо хороше фінансування на ремонтні роботи. Завідуючі почали опитувати батьків з січня місяця, як краще поєднати ремонт і догляд за дітьми. Батьки розуміють, що коли дах протікає і пилюка, то це шкідливо для здоров'я дитини. Старалися спланувати літню роботу садків так, щоб у кожному мікрорайоні був один робочий. Зараз готується наказ, і з понеділка його можна буде подивитися на сайті департаменту ogp.ck.ua і відстежити як працюватиме той чи інший садок влітку." – прокоментувала ситуацію Марина Бакланова – директор департаменту освіти та гуманітарної політики.

Окрім того останнім часом в Черкасах виявилося нераціонально займати місця у садочках шестирічним дітям, яких батьки не віддають у школи, а повторно – у старшу групу дитсадків. Тому після випускного дитину, яка на до 1 вересня не досягла 7-річного віку, але вже має 6 років, незаконно виставляють із ДНЗ.

Максим, батько:«Після того, як в нашому садочку пройшов випускний, нам сказали, що ми, як випускники, більше до садочку не маємо ходити. Що нас дуже здивувало і обурило. Адже до вересня ще 3 місяці і що робити дитині в цей період, якщо її виставляють із садочку, а батьки працюють  - незрозуміло».

У Листі МОН від 21.07.2011 р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах» дається роз'яснення зазначеній нормі: діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнюється 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.

Оскільки нормативно-правові акти України не вказують на необхідність повторного зарахування чи іншої окремої процедури збереження місця за дитиною у ДНЗ, то батькам потрібно лише звернутися до завідуючого закладом з вимогою про залишення дитини до досягнення нею 7 років. Запит без зайвих проблем має бути прийнятий.

Звертаючи увагу на закон України, батьки правомірно можуть відстояти права своєї дитини на дошкільну освіту. Спільно координуючи зусилля, разом можна добитися того, що садок закриють на менший термін. Заборона ходити до 7-річного віку у ДНЗ є грубим порушенням, за яким може слідувати покарання.

 

Інна Курило

No ad for you