Довідки для школи або садочка отримувати стане легше: в МОЗ пояснили нові правила

Читать на русском

В Україні змінили правила медичного огляду дітей перед школою

Читать на русском
У МОЗ ухвалили нові правила щодо медичного огляду дітей
Медогляд дітей

В Україні змінили правила медичного огляду дітей перед школою

Для зарахування дітей до навчального закладу потрібно надавати довідки від лікаря. Раніше для цього потрібно було пройти тривалу процедуру. Тепер в Україні вирішили все спростити. Стало відомо, як тепер можна отримати потрібну довідку для дитини.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Міністерства охорони здоров'я України. У відомстві зазначили, що раніше для отримання довідок для шкіл та університетів батьки з дітьми повинні були звертатися одразу до кількох медиків. Це в результаті створювало суттєве навантаження на медичну систему. Крім того, в громадян процедура теж займала чимало часу.

Тепер у Міністерстві охорони здоров'я ухвалили єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти. Це також стосується закладів оздоровлення та відпочинку (наприклад, табори або санаторії). У відомстві пояснили, що тепер всі базові обстеження діти зможуть проходити в сімейного лікаря. Зокрема, це включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії.

Що стосується інших обстежень (зокрема, клінічних та лабораторних досліджень), то вони призначаються за показаннями, або якщо є окремі вимоги від закладу освіти. На основі проведених обстежень сімейний лікар сформує узагальнений висновок про стан здоров’я, а також надасть рекомендації щодо фізичного навантаження, додаткового обстеження (якщо є такі показання). Також сімейний лікар надасть рекомендації у випадку потреби профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

Для отримання довідки дитина має отримати всі щеплення, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Медичні огляди для зарахування до дитячого садка або школи є обов'язковими. У випадку інших освітніх закладів такі медичні огляди проводяться лише тоді, якщо це є серед умов для вступу або серед вимог закладу (наприклад, університету або коледжу). Крім того, тепер ця довідка буде єдиного зразка.

"Довідка видається на підставі даних медогляду дитини, якщо немає медичних протипоказань для її перебування у цьому навчальному закладі", - додали в Міністерстві охорони здоров'я.

Медицина в Україні

Раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповідали, що до деяких медиків українці можуть звертатися без направлення сімейного лікаря. При цьому цей візит до спеціаліста буде безкоштовним, оскільки його оплачуватиме Національна служба здоров'я України. Зазначається, що звертатися можна без направлення до:

  • акушера-гінеколога,
  • психіатра,
  • нарколога,
  • стоматолога,
  • фтизіатра,
  • лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

При цьому також можна звернутися за номером 16-77 (контакт-центр Національної служби здоров'я). Спеціалісти допоможуть уточнити, як діяти у випадку, якщо права пацієнта порушують.

Також повідомлялося, що українцям знову дозволили відкривати лікарняний дистанційно. Це стосується пацієнтів, які хворіють на COVID-19, грип або ГРВІ. Таким чином, лікар відкриватиме медичний висновок про тимчасову непрацездатність на п'ять днів. Крім того, пояснили в Міністерстві охорони здоров'я, лікар може виписувати електронний рецепт на ліки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.