Справу буде розглядати суд апеляційної інстанції.
Київський еколого-культурний центр буде оскаржувати у суді рішення щодо земель заказника «Троєщинські луки» у столиці. Про це йдеться у повідомленні благодійної організації у соцмережі.
«Господарський суд м. Києва не задовольнив судовий позов КМДА до рейдерів-«окупантів» із комерційної фірми забудовників «Нова Україна», які хочуть забудувати київський заказник «Троєщинські луки». Цей заказник біля озера Алмазне площею 381 га був створений Київським еколого-культурним центром (КЕКЦ) кілька років тому. Земля заказника коштує 200 млн. дол. Суд був програний через слабкий позов, підготовлений юристами КМДА, а також тому, що юристи КМДА просто не ходили на суд», - повідомили в організації. Для оплати судового збору відкрили збір коштів на Patreon.
Інформатор Гроші писав, що йдеться про дві ділянки площею 375,18 га в Деснянському районі Києва, які за допомогою нотаріуса оформило на себе сільськогосподарське товариство «Нова Україна». Відомо, що частина цієї землі входить до складу новоствореного заказника «Троєщинські луки».
Історія почалася у 2004 року, коли Київрада рішенням №655/2065 передала фірмі «Нова Україна» 11 земельних ділянок загальною площею 486,5 га. Їх передали в оренду на 15 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. З часом, компанія відмовилася від частини з них.
Але все змінилося у 2020 році. В липні того року депутати рішенням №92/9171 оголосили частину території Деснянського району орієнтовною площею 381,8 га ландшафтним заказником місцевого значення «Троєщинські луки». Разом з тим, в тому ж році без погодження з міською радою «Нова Україна» зареєструвала за собою з поміччю нотаріуса дві ділянки, частину з яких раніше визнали заказником.
Коли суперечка дійшла до суду, то у благодійників та адвоката по цій справі Олександра Дядюка склалося враження, що влада Києва «зливає справу».
«Позов був спеціально написаний безграмотно – з метою програшу. Більш того, представник Київради повторно не з’явився на суд: у його заяві написано, що він задіяний у якійсь іншій судовій цивільній справі. Тобто крадіжка у міста землі вартістю 10 млрд гривень – це така дрібниця, що юристам Київради не до неї», — передав слова адвоката сайт КиївВлада.
Ймовірно, через те, хто є в засновниках компанії. За інформацією аналітичної платформи YouControl, фірма «Нова Україна» була заснована в грудні 2003 року в селі Зазим’я Броварського району Київської області. Керівником зареєстровано Сергія Шевченко, засновниками – мешканця Києва Антона Маслова та компанію з Сейшельських островів «Деметра Сід Інвестментс Лімітед». Бенефіціарами є той же Антон Маслов та мешканка Броварів Олена Дудар.
Остання є депутатом Броварської міськради від партії «За Майбутнє». Її батько, Михайло Дудар, є гендиректором та власником «Броварського заводобудівного комбінату» та «Броварського заводу будівельних конструкцій». Але на цьому його регалії не закінчуються – він також власник Броварського заводу залізобетонних конструкцій. Заводобудівний комбінат останні роки активно займається забудовою Броварів. На рахунку цієї компанії дев’ять зданих в експлуатацію житлових комплексів у цьому місті.
У свою чергу, Антон Маслов був засновником як мінімум трьох фірм: «Агрокомбінат «Хотівський», «Бузівське» і «Тарасівка». Ці компанії система Youcontrol відносить до групи «UFuture» колишнього нардепа Василя Хмельницького.
Відомо, що «Агрокомбінат «Хотівський» фігурував у схожому з «Троєщинськими луками» скандалі. Комбінат заявляв про свої претензії на 1 тис. га столичної землі в районі парка «Феофанія» та місцевості «Пирогово».
Дізнатися про те, хто забруднює річку Рось на Київщині можна тут.
Олена Скобцева