Ексдиректор департаменту благоустрою Києва і соратник Кличка отримав роботу у Кабміні

Ексдиректор департаменту благоустрою Києва і соратник Кличка отримав роботу у Кабміні

Чиновника зі значними зв'язками, але без досвіду для необхідної посади призначили заступником міністра. Мова йде про колишнього директора Департаменту міського благоустрою КМДА Тимура Ткаченка, який працював у команді Кличка. Які посади обіймав новоспечений заступник міністра стратегічної промисловості та з ким він пов'язаний — читайте у матеріалі Інформатора.

Про призначення Тимура Ткаченка заступником Міністра з питань стратегічної промисловості України написав представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду у вівторок. Попри молодий вік у 33 роки, Тимур Ткаченка має досвід роботи з 22 років, у тому числі на керівних посадах.

Тимур Ткаченко народився у Києві у 1989 році. Навчався на економіста у Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Володіє вільно англійською мовою.

Відомо, що з лютого 2021 року по квітень 2023 року працював директором Департаменту міського благоустрою КМДА під керівництвом Віталія Кличка. Загалом у департаменті працював з січня 2020 року спочатку на посаді першого заступника директора Департаменту — начальника управління з контролю за благоустроєм; з 1 січня 2021 року є в.о. директора Департаменту міського благоустрою КМДА (директор департаменту був Андрій Фіщук, якиий перебував у декретній відпустці по догляду за дитиною).  У ЗМІ Ткаченко запам'ятався боротьбою із незаконно встановленими торговельними спорудами та МАФами біля станцій метро.

У квітні-серпні 2019 року Тимур Ткаченко встиг побувати заступником голови Дарницької районної адміністрації Києва. У січні-червні 2018 року — керівник апарату в Голосіївській райдержадміністрації Києва. З грудня 2016 року по серпень 2017 року - начальник відділу та заступник директора у комунальному підприємстві Київради "Плесо". До цього у 2015-2016 роках працював начальником управління в КП «Київблагоустрій». У січні-березні 2014 року працював у держпідприємстві "Зовнішторгвидав України". У січні-лютому 2012 року працював спеціалістом відділу зовнішньої реклами у КП «Солом’янка-Сервіс».

Тимур Ткаченко у 2015 році балотувався до Київради від партії "Блок Петра Порошенка" (партію очолював Віталій Кличко). У 2020 році балотувався від УДАРу до Київради як член партії. Але депутатом обидва рази не став. У скликанні 2014-2019 років Тимур Ткаченко був помічником нардепа Дмитра Білоцерковця від БПП, який з 2020 року є депутатом Київради від УДАРу. У 2012-2014 роках Тимур Ткаченко був помічником нардепа від УДАРу Павла Рябікіна.

У ЗМІ пишуть також про зв'язки із нинішнім заступником глави Офісу президента Олексієм Кулебою (яким був профільним заступником голови КМДА Віталія Кличка, а Тимур Ткаченко був його підлеглим), а також зв'язки з новим главою НАБУ Семеном Кривоносом. Ткаченко був також партнером Олексія Кулеби у фірмі "Аспер Естейт" раніше.

Коли у 2021 році Кулеба був підвищений з посади очільника департаменту до заступника голови КМДА, підрозділ очолив перший заступник Тимур Ткаченко. При призначенні в 2021 році директором Департаменту міського благоустрою КМДА Ткаченко на своїй сторінці в фейсбук подякував за довіру особисто голові КМДА Віталію Кличку та першому заступнику з питань здійснення самоврядних повноважень, яким на той час був нинішній заступник глави ОП Олексію Кулебі. За даними Bihus.info, департамент Кулеби був "єдиний, який обминув обшуків поліції та ДБР під час протистояння Віталія Кличка та Офісу президента за контроль над столицею".

У березні 2023 року главою НАБУ був обраний Семен Кривонос. Тоді ж Центр протидії корупції повідомляв, що Кривонос має зв'язки з Тимуром Ткаченком. Зокрема, в деклараціях Кривоноса вказано, що з 1 січня 2018 року в нього в користуванні перебував Audi Q5 2012 року випуску, власницею якого є дружина Тимура Ткаченка – Ганна Ткаченко.

Скільки грошей заробили від початку війни мер Києва Віталій Кличко та 12 його заступників — читайте тут. Мова про мільйони гривень. Нагадуємо, у Києві за 91 млн грн знесуть колишній цех №5 заводу "Більшовик", щоб розбудувати розв'язку для Шулявського шляхопроводу.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.