Фірма Тігіпка намагалася зняти арешт з готелю «Русь» у Києві, який належав росіянам

Фірма Тігіпка намагалася зняти арешт з готелю «Русь» у Києві, який належав росіянам

У грудні минулого року Печерський районний суд заарештував  Premier Hotel Rus, який належав пов’язаній з росіянами VS Group. Однак Шевченківський районний суд зняв арешт. А Печерський суд Києва знову арештував готель «Русь» на прохання Офісу Генпрокурора. До чого Сергій Тігіпко у цій історії – читайте у матеріалі Інформатора.

В ухвалі Шевченківського районного суду від 21 березня 2023 року йдеться про те, що скасувати арешт цього майна просив адвокат «Таскомбанку» Сергія Тігіпка. Юрист стверджував, що добросовісним набувачем майна готелю є ТОВ «ЛД-Перспектива», яке через низку кіпрських фірм теж належить Тігіпку. 20 березня 2023 року прокурором Офісу Генерального прокурора подано заперечення на клопотання про скасування арешту майна, у яких останній заперечував щодо скасування арешту майна – готелю «Premier Hotel Rus» у зв`язку із його необґрунтованістю.

Між ПАТ «Таскомбанк» (кредитор) та ТОВ «Готельний комплекс «Русь» (позичальник) було укладено кредитні договори у 2013 та 2016 роках, відповідно до умов якого позичальнику надано кредитні кошти в сумі 10 мільйонів доларів. На забезпечення виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитними договорами між ПАТ «Таскомбанк» (іпотекодержатель) та ТОВ» ЛД-Перспектива» (іпотекодавець) було укладено Іпотечний договір. В іпотеку було передано майно готелю «Русь» загальною площею 22,93 тис. кв.м у 2018 році. Відповідно через такий договір іпотеки майно перейшло від підконтрольного росіянам ТОВ «Готельний комплекс «Русь» до ТОВ «ЛД-Перспектива» Сергія Тігіпка. Суд арешт майна скасував. Хоча нинішнім кінцевим бенефіціаром ТОВ «Готельний комплекс «Русь» вказано Сергія Корнієнка.

Пізніше Офіс генпрокурора заперечував проти скасування арешту майна та оскаржив рішення суду, навівши історію «захоплення» готелю «Русь» російською групою «Лужніки» у середині 2000-х років. За даними слідства, для легалізації «захопленого» майна воно було передано «ЛД-Перспектива», через цю фірму фігуранти справи продовжують отримувати прибутки «за допомогою укладання удаваних правочинів з приводу застави цілісно-майнового комплексу готелю та легалізації грошових коштів». Прокурор також вказував, що у попередньому рішенні суду було недостовірно зазначено відомості стосовно володільця майна, із зазначенням його приналежності АТ «Таскомбанк», в той час коли дійсним власником майна доводиться ТОВ «ЛД-Перспектива». 31 березня 2023 року Печерський районний суд, зважаючи на позицію Офісу Генпрокурора, знову наклав арешт на це майно.  Водночас вказав, що воно перебуває у власності «Таскомбанку».

Заарештовано майно було у зв’язку з тим, що на думку правоохоронців, воно належить підсанкційним в Україні російським мільйонерам з VS Group, хоча оформлено на інших осіб. Серед цих росіян Міхаіл Воєводін, президент московського армійського футбольного клубу «ЦСКА» Євген Гінер, заступник голови держдуми росії Олександр Бабаков.  Ця група бізнесменів контролювала ряд обленерго в Україні та інші активи. Готель заарештовано як речовий доказ. Водночас, у суді погоджуються, що тепер це майно "Таскомбанку".

[embed][/embed]

Олександр Бабаков – з листопада 2021 року є заступником голови держдуми рф, обраний від партії «Справедливая Россия – За правду». Аналогічну посаду він вже обіймав у 2007-2011 роках. Загалом був депутатом держдуми у 2003-2016 роках, у 2016-2021 роках – сенатор у раді федерації рф, а з 2021 року знову у держдумі. За даними слідства Бабаков, як колишній член партії «Единая Россия», користувався впливом на вище політичне керівництво України протягом 2001-2014 років, лобіював інтереси злочинної групи з метою набуття активів в Україні. Варто також додати, що Бабаков підтримав у держдумі анексію Криму у 2014 році, «приєднання» частково окупованих Запорізької та Херсонської областей «до складу» росії у 2022 році. За останній епізод російський політик отримав вже підозру від ДБР наприкінці листопада 2022 року. В Україні йому загрожує позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без неї.

[embed][/embed]

Нагадуємо, у грудні 2022 року Печерський районний суд наклав арешт на майно VS Group: готелі Premier Palace Hotel, Premier Hotel Rus, Premier Hotel Lybid,  Premier Hotel Slavutych, нежитлові приміщення торговельного комплексу «Метроград» та ТРЦ «Метрополіс» у Києві, Premier Hotel Dnister у Львові, Premier Hotel Odessa в Одесі, а також Premier Compass Hotel Oleksandriya в Олександрії у Кіровоградській області. Нещодавно було заарештовано 3 млн доларів фірм росіянина Воєводіна у PINbank його партнера Євгена Гінера. А сам цей банк держава конфіскувала та може передати «Укрпошті». Детальніше про бізнес цих росіян - читайте за посиланням.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.