ФОПи в Україні планують закритися: більшість через нове оподаткування

З моменту підписання закону про введення військового збору для малого та середнього бізнесу на 1 новий ФОП припадає 2 закритих.

ФОПи в Україні планують закритися: більшість через нове оподаткування
Чверть підприємців планують закритися

За результатами опитування, 27% або ж 8621 опитаних підприємців планують закриття найближчим часом, а 2297 або ж 7% планували закритися цьогоріч. Ще 20% або 6324 учасники зазначили, що планують припинити діяльність у наступному році.

Про це 24 грудня повідомив сайт "Опендатабот" за результатами дослідження. 

«Більше половини з тих, хто планує закриття — а саме 62% — прийняли рішення закриватися через підвищення податків. Ще 19% підприємців припиняють роботу через проблеми у бізнесі. Варто зазначити, що наразі через масштабну атаку проросійських хакерів на державні реєстри закриття бізнесу або ж дуже ускладнене, або ж неможливе», - йдеться у результатах дослідження.

ФОПи в Україні планують закритися: більшість через нове оподаткування 1

Результати дослідження нагадали, що найбільше опитаних ФОПів працює у роздрібній торгівлі — 24,6%, ще 21% — в ІТ.

ФОПи в Україні планують закритися: більшість через нове оподаткування 2

«З моменту підписання закону про введення військового збору для малого та середнього бізнесу на 1 новий ФОП припадає 2 закритих. Так, 24 497 підприємців припинили роботу за період з моменту підписання Президентом закону та до 17 грудня», - повідомили в Опендатабот.

За цей саме період відкрилося у 2,2 раза менше нових справ: 10 947. До порівняння, у відповідний період торік на 4 нових ФОПи припадав лише 1, що закривався.

Історичне збільшення податків

Нагадаємо, що Верховна Рада 10 жовтня цього року ухвалила у другому читанні закон про історичне збільшення податків. Лише 28 листопада президент підписав цей документ.

Закон передбачає збільшення військового збору з 1,5 до 5%, за винятком грошового забезпечення військовослужбовців. Крім того, збір тепер також платитимуть ФОПи. Також документ запроваджує 50% податок на банки та 25% податку на прибуток для фінкомпаній, перехід на помісячну звітність по податку на прибуток або на доходи.

Для зарплат українців це означає, що на виплати, які нарахують у грудні, застосують ставку військового збору не 1,5% - як було до набрання законом чинності, а 5%.

«Всі доходи, які ви легально отримуєте в будь-якому місці - це на роботі як найманий працівник, нараховані відсотки по депозитах в банках - все це буде оподатковуватися за ставкою військового збору не 1,5%, а 5%», - заявляла нардеп Ніна Южаніна.

За її словами, чистий дохід «на руки» з офіційних виплат стане меншим.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube