Громадські ініціативи з Дніпра, Києва і Богуслава можуть отримати по 25 000 гривень: що для цього потрібно

Громадські ініціативи з Дніпра, Києва і Богуслава можуть отримати по 25 000 гривень: що для цього потрібно

Об'єднання громадян на реалізацію своїх ідей можуть отримати мікрогранти. Надаватиме їх громадська організація "Інститут "Республіка". Які умови отримання фінансування — читайте в Інформатор Гроші.

Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської ініціативи "Активна Громада". Приймання заявок на конкурс мікрогрантів триватиме до 15 серпня 2023 року. Основна ідея — підтримати адвокаційні кампанії ініціативних груп, спрямовані на розв'язання місцевих проблем. По всій Україні буде підтримано 10 ініціативних груп.

На суму до 25 тис. грн, які можуть отримати ініціативні групи, можна буде оплатити послуги та матеріали для втілення адвокаційних кампаній з розв'язання місцевих проблем. Зокрема це стосується проблем, спільних як для мешканців міста, так і для ВПО. Участь у конкурсі можуть брати ініціативні групи, які відповідають одній з вимог:

  • ініціативні групи, які брали участь у навчальних тренінгах від Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у своєму місті;
  • ініціативні групи, які брали участь у зустрічах обміну досвідом або ініціативні групи, які зверталися за юридичною консультацією до ВІ «Активна Громада»;
  • ініціативні групи, які створені та координуються в рамках проєкту «Право вибору» у містах, де реалізується проєкт (у т. ч. у Дніпрі та у Києві).

Всеукраїнська ініціатива представлена у містах Київ, Дніпро, Рівне, Івано-Франківськ, Хмельницький, Запоріжжя, Одеса, Кропивницький, Чернівці, Черкаси, Полтава, Суми, Ужгород, Кам'янець-Подільській (Хмельницька область), Богуслав (Київська область), Жмеринка (Вінницька область), Дрогобич (Львівська область), Здовбиця (Рівненська область). Відповідно ініціативи з цих міст матимуть найбільше шансів отримати допомогу. Але можуть позмагатися і представники та представниці ініціативних груп з інших міст, селищ і сіл, якщо відповідатимуть вимогам.

Громадські ініціативи з Дніпра, Києва і Богуслава можуть отримати по 25 000 гривень: що для цього потрібно 1

Проєкт має бути націлений на активізацію та залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні. Така ціль може бути досягнута наступними методами та активностями проєктів (але не обмежуючись ними). Методи реалізації проєкту:

  • формування ініціативних груп громадян для розв'язання актуальних проблем у містах проєкту;
  • налагодження діалогу та взаємодії між органами влади й громадянами навколо актуальних проблем міст проєкту;
  • проведення адвокаційних або/та інформаційних кампаній.

У проєкті має бути щонайменше два види методів та активностей з переліку, але не обмежуються ним. Активності можуть включати:

  • кампанії “Від дверей до дверей”, дворові зустрічі та інші методи залучення громадян;
  • просвітницькі заходи для громадян та/або органів влади;
  • креативні заходи (наприклад, кінопокази, ігри-моделювання, флешмоби та ін.).

Проєкт потрібно буде реалізувати до 1 грудня 2023 року (протягом осені). Проєкти можуть бути спрямовані на активізацію та залучення громадян у різних сферах, наприклад:

  • благоустрій;
  • екологія,
  • транспорт;
  • інфраструктура;
  • освіта;
  • культура.

Як подати заявку для участі?

Заявки на отримання мікрогрантів приймають до 15 серпня 2023 року. Після отримання заявок Інститут “Республіка” залишає за собою право зв’язуватися з заявниками для уточнення додаткової інформації. Переможців буде оголошено до 30 серпня 2023 року. Щоб подати заявку для участі у конкурсі мікрогрантів, перейдіть за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdo70-Gp4-NgIbZFkRv1jqxCOoD531PSxLuWUf-unPsFbPqjw/viewform.

Якщо вам потрібна безкоштовна консультація юриста, можете звернутися до неї за посиланням. Її надасть адвокат Вадим Букрєєв з Києва. Звернення за юридичною консультацією для ініціативної групи є однією з підстав, яка дозволить брати участь у конкурсі проєктів. З яких питань можна звертатись до Вадима:

  • юридичні питання у сфері діяльності вашої громадської, волонтерської організації чи ініціативи;
  • консультація щодо взаємодії з органами влади різних інстанцій, зокрема щодо вірного формулювання звернень, петицій, проєкт рішень тощо;
  • консультації щодо укладання угод, договорів, меморандумів тощо;
  •  інші питання у юридичній площині, які стосуються вашої громадської чи волонтерської діяльності.

А слідкувати за тренінгами Всеукраїнської ініціативи "Активна Громада" можна на фейсбуці. На сторінці "Активна Громада" публікуються анонси подій у Києві та національних подій. Анонси подій у Дніпрі — за посиланням, у Богуславі — за цим посиланням. Для волонтерів з Дніпра та Богуслава на кінець липня планується онлайн-зустріч з обміну досвідом у реалізації заходів для ВПО у своїх громадах: це теж є підстава для участі у конкурсі. Кошти для ініціативних груп громадян надаються за проєктом “Активна Громада: право вибору”, який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID).

З додатковими питаннями звертайтесь за телефоном: +380961724018. Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”. Можна отримати консультацію щодо підготовки проєктної заявки та щодо участі у мабутніх заходах.

А де українці можуть обміняти монети по 1, 2, 5, 25 копійок — читайте тут. В яких банках можна обміняти старі або пошкоджені долари та євро та скільки за це доведеться доплатити — дізнайтеся тут. Де можна обміняти пошкоджені гривні на нові (у т.ч. у Києві та Дніпрі) — читайте тут.

Дмитро Чернишов

координатор ВІ "Активна Громада" у Дніпрі

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.