На літніх Олімпійських іграх у Парижі українці вибороли 12 нагород: 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзові медалі
Очільник Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт помилився, коли озвучував суми призових для українських спортсменів за медалі, здобуті на Олімпіаді.
Про це у НОК повідомили на запит hromadske.
У квітні цього року Гутцайт в інтерв‘ю «Суспільному радіо» зазначив, що за перше місце українські олімпійці отримають 125 тисяч доларів, за срібло — 100 тисяч і за бронзу — 80 тисяч доларів.
Так, ЗМІ підрахували, що за медалі на Олімпіаді-2024 українські спортсмени мали б заробити 1,67 млн доларів.
Однак Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення винагород спортсменам України — чемпіонам, призерам Олімпійських ігор та їх тренерам» від 27 січня 2010 року №91 вказує такі суми:
У НОК зазначили, що Гутцайт помилився під час інтерв’ю, а розмір винагород, як і раніше, регулюється урядовою постановою.
На літніх Олімпійських іграх у Парижі українці вибороли 12 нагород: 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзові медалі.
Так, по 125 тисяч доларів отримають Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Юлія Бакастова (за командне фехтування), Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту), Олександр Хижняк (бокс, у вазі до 80 кг).
По 80 тисяч доларів за срібло отримають Сергій Куліш (кульова стрільба, стрільба з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 м), Ілля Ковтун (спортивна гімнастика, паралельні бруси), Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, вагова категорія до 67 кг), Людмила Лузан та Анастасія Рибачок (веслування, каное-двійка 500 м), Ірина Коляденко (вільна боротьба, вагова категорія до 62 кг).
По 55 тисяч доларів за бронзу виплатять Ользі Харлан (фехтування на шаблях, особиста першість), Ірині Геращенко (легка атлетика, стрибки у висоту), Михайлу Кохану (легка атлетика, метання молота) та Жану Беленюку (греко-римська боротьба у вазі до 87 кг).
Так, загалом українські спортсмени заробили 1,45 мільйона доларів за олімпійські медалі. Винагороди виплачуються у гривнях за офіційним курсом, встановленим Нацбанком на дату ухвалення організаторами Олімпійських ігор рішення щодо результатів змагань.