Хабар за встановлення «пункту незламності»: у Києві затримали керівника парку Партизанської слави

Хабар за встановлення «пункту незламності»: у Києві затримали керівника парку Партизанської слави

Національна поліція затримала посадовця на спробі отримання хабаря. Гроші директору парку наче передали за дозвіл встановити у парку «пункт незламності» разом з торговельною точкою. Детальніше у нашому матеріалі.

Як повідомляють у прес-службі поліції Києва,  у лютому 2023 року. 44-річний підозрюваний у лютому цього року вимагав від приватного підприємця 2 тисячі доларів США за дозвіл щодо розміщення на території парку пункту незламності із можливістю здійснювати продаж товарів в ньому та надання інших послуг відпочиваючим парку. За твердженням поліції, фігуранта затримано під час передачі другої половини цієї суми.

Хабар за встановлення «пункту незламності»: у Києві затримали керівника парку Партизанської слави 1

Посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України – одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаного з вимаганням. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5  до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Справою займаються слідчі Подільського управління поліції Києва.

Хабар за встановлення «пункту незламності»: у Києві затримали керівника парку Партизанської слави 2

Згідно з даними з відкритих джерел, Парк "Партизанська слава" підпорядковується Департаменту культури Київській міській раді (КМДА). Керує ним Ігор Золотоверх з жовтня 2021 року. Він у 2019-2020 роках був начальником Управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації. Зазначимо, що згідно з Конституцією України та іншим законодавством особа не вважається винною, доки її провину не доведуть у суді у встановленому порядку. Наразі правоохоронці підозрюють посадовця у правопорушенні.

Це вже не перший скандал з даним парком. У грудні 2022 року столична прокуратура повідомляла, що у Парку "Партизанська слава" незаконно звели кафе та зайняли ділянку площею 0,17 і вартістю 8,5 млн грн. Цей заклад працював там з вересня 2022 року. У прокуратурі пояснювали, що ландшафтні парки, на кшталт парку Партизанської слави, належать до природно-заповідного фонду України, де заборонено розміщувати заклади комерційного призначення. Біля парку також розташована прибережна захисна смуга озера Великого, яке входить до ландшафтного заказника місцевого значення "Червонохуторські озера".

Такі порушення бували і раніше. У січні 2021 року комунальники знесли Forest Сafe (раніше називалося «Колиба») у цьому ж парку. Тоді на ділянці встигли залити фундамент і почали зводити стіни із газоблоків.

Парк "Партизанська слава" був закладений у 1970 році на базі соснового існуючого лісу у Дарницькому районі. Його територія розділена на 7 функціональних зон: видовищних та культурно-освітніх заходів, експозиційно-тематична, спортивна, відпочинку дітей, тихого відпочинку, господарська та меморіальна. Остання є центром парку, тут було місце для зустрічей та урочистих подій. З 1994 року парк "Партизанська слава" має природоохоронний статус. А у 2020 році на вході відкрили найвищий світловий пішохідний фонтан в Україні.

Хабар за встановлення «пункту незламності»: у Києві затримали керівника парку Партизанської слави 3

У серпні 2020 року в парку завершили капітальний ремонт, який тривав із 2018 року. Там облаштували доріжки з ФЕМ, встановили лавки й урни для сміття, висадили майже 100 дерев і 700 кущів, а також встановили фонтан із LED-світильниками. Роботи проводило здебільшого ТОВ "Трівіжн" та ТОВ "Містобуд-Проект". Що саме робили у парку - читайте тут і тут.

У грудні 2022 року "Київзеленбуд" сплатив понад 370 тис. грн за посадку 39 дерев у Парку Партизанської слави. Нагадуємо, у Києві навесні 2023 року проведуть благоустрій парку "Прибережний" на Дніпровській набережній у Дарницькому районі за 21 млн грн.

Валерій Магланович

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.