Хто у Києві зруйнує завод "Більшовик" за 91 млн грн заради Шулявського мосту

Хто у Києві зруйнує завод "Більшовик" за 91 млн грн заради Шулявського мосту

У Києві продовжується будівництво інноваційної трирівневої розв'язки на Шулявці. Для втілення цього задуму потрібно знести цех №5 колишнього заводу "Більшовик". Будівля вже викуплена містом. Хто займеться руйнацією за бюджетні кошти Києва — дізнайтеся у матеріалі.

Згідно з проведеним тендером наразі очікується підписання договору з ТОВ "Мостицький 2". Замовник робіт — комунальне підприємство Київради "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва". За роботу з демонтажу цеху колишнього заводу бізнесмени мають отримати до 91 млн 138 тис. 206 грн. Субпідряників "Мостицький 2" не планує залучати.

Згідно з тендерною документацією, роботи потрібно буде провести до 29 лютого 2024 року. Всього потрібно буде розібрати 126 тис. 564 кубічних метрів цегляних будівель колишнього цеху №5 заводу «Більшовик». Від цього утвориться 25 тисяч 312,8 тонни будівельного сміття, яке потрібно буде вивезти на полігон у 22 км від об’єкту та утилізувати. Цех знаходиться на перетині проспекту Перемоги з вулицею Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах.

Що відомо про фірму "Мостицький 2"

Підприємство ТОВ "Мостицький 2" було засновано у 2007 році у Києві. Наразі власником є мешканець Києва Федір Мясковський. Донедавна його партнером був Микола Ляшенко з Києва. У 2018-2020 роках засновником підприємства був інвестиційний фонд ЗН КВІФ "Акула", який входить до сфери впливу родини Олександра та Анатолія Солопів — власників страхової компанії СК "Арсенал Страхування". До речі, Олександр Солоп від ВО "Батьківщина" у 2015 році балотувався до Київради. А Федір Мясковський є власником ТОВ ФК "Ваша готівочка", яка видавала кредити населенню.

Виконавчою директоркою ТОВ "Мостицький 2" є Ксенія Павловська, також пов'язана з Солопами. Ксенія Павловська у 2015-2020 роках була депутаткою Рівненської обласної ради від ВО "Батьківщина". А ще вона у 2018 році профінансувала партію на 92 тис. грн. Очолює "Мостицький 2" Сергій Володимирович Колесник. За даними YouControl Сергій Колесник (або його повний тезка) також є гендиректором компанії "Київметробуд".

Компанія самостійно має досвід у здійснення двох великих проєктних робіт. Перше — це реконструкція фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Райдужній 33-а у Дніпровському районі Києва, який має коштувати понад 97 млн грн та вівся з 2020 року. Замовник - КП "Спортивний комплекс" Київради. Друге — реконструкція легкоатлетичної інфраструктури у спортивному комплексі "Атлет" за 48,3 млн грн, яке теж досі не завершено та мало тривати з 2010 року. А ще фірма виконувала субпідряд у 2019 році на ремонт у житлових будинках на Ярославовому валу у Києві за 3,7 млн грн: тоді головним підрядникам була фірма ТОВ "Реал Груп" з Броварів, яка належали сину колишнього народного депутата України Михайла Бродського (1998-2002) та батьку діючого нардепа від ОПЗЖ та екс-міністра надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича.

Історія з ремонтом Шулявського мосту

У 2017 році Шулявський міст частково впав. У 2018 році чиновники КМДА запевняли, що ремонт пройде швидко й недорого – до літа 2019 року. Він мав обійтися у 598 млн грн. Але потрібно було знести корпус заводу «Більшовик», щоб збудувати там петлю. Надалі роботи розтягнулися на декілька років та здорожчали до понад 2 млрд грн. Власником підрядника ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс» є Андрій Якусевич – колишній помічник народного депутата і відомого забудовника Максима Микитася. Ця компанія має отримати за свої послуги на Шулявському мості з бюджету понад 1,46 млрд грн. Тепер Віталій Кличко обіцяє, що міст відкриють в середині 2024 року.

[embed][/embed]

У 2020 році ми писали, що Фонд держмайна виставив на продаж цех №5 заводу «Більшовик». Його хотіли продати за 700 млн грн. Однак проєкт реконструкції Шулявського мосту від підлеглих Віталія Кличка передбачав будівництво транспортної розв’язки у формі «чотирилисника». Це має дозволити зробити міст більшим і ширшим на дві смуги. Для цього необхідно знести цех №5 заводу «Більшовик».  Як зазначили у КМДА, цех буде викуплено керівництвом Києва коштом бюджету за 112 млн 942,5 тис. грн. Після цього цех знесуть. Планувалося, що це зроблять у серпні 2023 року.

Нагадуємо, столична влада витратить найближчим часом понад 500 млн грн на облаштування полігону для сміття біля села Підгірці Обухівського району Київської області. Також найближчим часом відремонтують Русанівський міст метро у Києві за 15,3 млн грн.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.