З 1 жовтня компанії мали перейти на загальну систему оподаткування, що для компаній означає збільшення витрат на ведення бізнесу та підняття цін на свої послуги.
Приблизно 130 інтернет-провайдерів вже оскаржують або планують оскаржувати в адміністративних судах рішення податкової про позбавлення їх права перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Про це 1 грудня написала народна депутатка, член податкового комітету ВР Ніна Южаніна.
«Найбільше позовів подали в Одеській області (понад 30), Київській, Харківській, Львівській та Івано-Франківській областях (від 15 до 20 у кожній)», - йдеться у повідомленні.
Проблема полягає в тому, що Податкова (ДПС) примушує інтернет-провайдерів відмовлятися від спрощеної системи оподаткування. Тому з 1 жовтня компанії мали перейти на загальну систему оподаткування.
Для невеликих компаній це означає збільшення витрат на ведення бізнесу, підняття цін на свої послуги або закриття підприємств. А для споживачів – відсутність доступного інтернету, особливо у відділених невеликих селах та прифронтових територіях, де для великих компаній працювати невигідно.
За словами народної депутатки Ніни Южаніної, законодавство не містить прямої заборони надавачам інтернет-послуг бути платниками єдиного податку. Тому мав би діяти принцип - «дозволено все, що прямо не заборонено законом».
Інтернет-компанії звертаються до суду, бо знають свої права та можуть довести помилковість рішення ДПС. Виявляється, що з 2021 по 2023 роки та І півріччя 2024 року тривала перевірка оскарження рішень податкової, яку проводила Рахункова палата.
«За цей час платники оскаржили понад 44 тис. податкових рішень в адміністративному порядку, а суди розглянули майже 73 тис. таких справ, - написала в соцмережі Ніна Южаніна. - Результати оскарження рішень ДПС в адміністративному та судовому порядках суттєво різняться. Якщо в адміністративному порядку лише 27% рішень (на 34,5 млрд грн) було задоволено на користь платників податків, то в судовому – 75% (на 127,5 млрд грн)».
Тобто коли рішення ДПС переглядають судді, то вони частіше стають на бік компаній, ніж коли рішення переглядають самі податківці.
За словами Ніни Южаніної, «поки тяганина триватиме, наслідки неминучі і для бізнесу, і, звісно, для користувачів інтернету».
Зокрема, мається на увазі:
Нагадаємо, що на сайті Кабміну тривав збір голосів під петицією про недопущення скасування спрощеної системи оподаткування для інтернет-провайдерів. Звернення набрало необхідну кількість голосів, та за підписом Шмигаля надали відповідь: інтернет-провайдери спрощенцями не мають бути.