Києву повернули землі на Жуковому острові: рішення Верховного Суду

Києву повернули землі на Жуковому острові: рішення Верховного Суду

Наприкінці вересня стало відомо, що Верховний Суд поставив крапку у суперечці київської громади та забудовника щодо земель на «Жуковому острові». Свого часу острів використовувався як мисливські угіддя київських князів. Але за часів мера Черновецького в 2007 році Київрада зменшила площу заказника, а потім передала в приватну власність землі під забудову.

Про повернення заповідних земель повідомили в Офісі генпрокурора.«Офіс Генерального прокурора звернувся до суду з позовом в інтересах держави до фізичної особи, за якою на праві власності протиправно зареєстровано 17 земельних ділянок природно-заповідного фонду вартістю 45 млн грн площею понад 3 га, - йдеться у повідомленні Генпрокуратури. - Встановлено, що попри те, що землі площею понад 3 га мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення, їх безоплатно передано для забудови».

Боротися було за що. Свого часу острів використовувався як мисливські угіддя київських князів. Тут знаходиться одна з найбільших заповідних зон Києва, де збережена незаймана природа.

Як так сталося, що острів хотіли забудувати

Про повернення киянам 17 заповідних ділянок площею 3 га на «Жуковому острові» 30 вересня повідомила депутатка Київради Євгенія Кулеба.

«Історія така: в 2007 році Київрада спочатку драматично зменшила площу заказника з 1630 га до 196 гектарів, а потім передала в приватну власність 67,21 га землі під будівництво житла, 7,48 га в довгострокову оренду з рекреаційною метою та для благоустрою території, - написала у соцмережі Євгенія Кулеба. - В самих проектах рішень не було вказано, що це територія Жукового острова. Лише адреси: «на 21 км Столичного шосе», «на 16 км Столичного шосе» або «по вул. Лісничий». Всі рішення виносились з голосу, такі були буремні часи». Тоді міським головою Києва був Леонід Черновецький.

За її словами, після цього одразу почалися суди, але в 2010 році Верховний Суд залишив площу заказника зменшеною у дев’ять разів. «Після Революції Гідності прокуратура крок за кроком повертала частину цих земель громаді міста. Наприклад, 75 га відібрали в соратника Януковича Юрія Іванющенка. Справа, яку виграно зараз по 17 ділянкам, зареєстрованим на одну фізичну особою площею 3 гектари», - розповіла депутатка.

Згідно із судовим реєстром, перше рішення по цій справі у серпні 2020 року Голосіївський районний суд Києва прийняв не на користь громади. Тоді заступник Генерального прокурора позивався до житлового кооперативу «Котміст» та фірми «Будівельна спілка».

Наступного разу – в травні минулого року в Київському апеляційному суді більш пощастило вже громаді столиці. Колегія суддів частково задовольнила скаргу заступника Генерального прокурора. Рішення Голосіївського суду скасували і постановили нове: повернути ділянки загальною площею 3,5464 га.

Остаточно крапку у цій справі поставив 16 вересня 2022 року Верховний Суд. Ділянки було вирішено остаточно повернути громаді Києва. Ця постанова суду набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Інформатор Гроші писав, що Київрада може забрати землю під новими чергами «Новопечерських Липок».

Олена Скобцева

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube