Київ недоотримав 50 млн грн: Кличко звільнив головного паркувальника столиці

Київ недоотримав 50 млн грн: Кличко звільнив головного паркувальника столиці

Ми писали, що через недбалість керівництва КП "Київтранспарксервісу" столиця недоотримала 33-50 млн грн. Все тому, що кілька місяців комунальне підприємство не спромоглося укласти договір на збирання оплати за паркування. Тож через безкоштовні паркмайданчики місто й не отримало частину коштів. Тепер директор КП Євгеній Псьол звільнений.

З 18 липня у комунального підприємства Київради "Київтранспарксервіс" тимчасово новий керівник. 14 липня Віталій Кличко підписав розпорядження, яким звільнив директора комунального підприємства. Замість Євгенія Псьола обов'язки директора КП "Київтранспарксервіс" виконуватиме його заступник Владислав Олійник.

Євгеній Псьол очолював КП “Київтранспарксервіс” з 8 серпня 2022 року. На цій посаді він змінив Владислава Опришка, який виконував обов’язки директора цього КП з 1 січня 2022 року. Ще раніше, з 13 квітня 2020 року, цим підприємством в ролі в.о. директора керував Анатолій Свирид, а його попередником був скандально відомий Олександр Німас (керував підприємством з 13 серпня 2018 року до 20 березня 2020 року).

Підприємство КП "Київтранспарксервіс" підпорядковане Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який очолює з 1 вересня 2021 року Руслан Кандибор. Діяльність департаменту з 9 листопада 2021 року особисто контролює Віталій Кличко. Про нового в.о. директора КП Владислава Олійника інформація у відкритих джерелах відсутня. Відомо, що у 2020 році він працював у керівництві Головного Управління Держгеокадастру Полтавської області, де працював разом з Євгенієм Псьолом. За даними YouControl, У 2020 році Владислав Олійник, як мешканець міста Кривий Ріг у Дніпропетровській області, балотувався до Криворізької районної ради від партії ОПЗЖ.

Під час головування Євгенія Псьола з квітня 2023 року паркування на муніципальних майданчиках стало безплатним через неспроможність підприємства домовитися із підрядником про приймання платежів від водіїв. Вперше тендер на пошук постачальника фінансових послуг для приймання платежів за паркування оголосили 15 березня 2023 року. Сума потенційної угоди — до 5 млн 736 тис. грн.  Торги не відбулися, адже не було бажаючих взяти в них участь.

Наступний тендер оголосили 25 березня 2023 року. На них прийшли 2 учасники. Але тендер скасували, бо «були відсутні пропозиції». Після цього оголосили новий тендер 9 травня 2023 року. 5 червня 2023 року КП «Київтранспарксервіс» повідомило про намір укласти договір з «Універсальними платіжними системами», яка перемогла у тендері. Станом на сьогодні договір так і не підписано. За цей час столиця могла втратити 33-50 млн грн або навіть більше, недоотриманих через безплатні паркмайданчики.

Нагадуємо, Віталій Кличко з командою планують за 120 млн грн на Оболоні звести паркінг з укриттям для громадян. У грудні Верховний Суд оштрафував київських паркувальників на 2,6 млн грн. А у серпні 2022 року «Київтранспарксервіс» був оштрафований на 1,4 млн грн Антимонопольним комітетом України (АМКУ).

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.