Опалювальний сезон під час війни буде найскладнішим через провокацію обстрілів та високу ціну на газ. З літку Україна накопичувала запаси вугілля та закачувала газ у сховища. Потрохи тепло вмикають у лікарнях та садочках. У багатоповерхівках централізоване тепло має з’явитися, коли надворі температура повітря впадає нижче 8 градусів тепла.
7 жовтня у Києві розпочався опалювальний сезон. Тепло подали у лікарні, школи та дитячі садочки. Рішення щодо цього ухвалила Рада оборони міста. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.
«Підключатимуть об’єкти до тепла індивідуально - за заявками їх керівників. Керівники цих закладів самостійно визначатимуть доцільність чи поки недоцільність увімкнення тепла. Щоб, з одного боку, забезпечити комфорт перебування в приміщеннях, а з іншого – не витрачати дарма тепло», - заявив Кличко.
Як заявив очільник міста, на сьогодні основні роботи в столиці для запуску тепла виконані. Що стосується житлових будинків, то міська влада орієнтуватиметься на погодні умови.
У Києві закінчують заміну 11 кілометрів пошкоджених тепломереж за рахунок проєкту енергетичної безпеки USAID. Для цього КП «Київтеплоенерго» отримало труби і трубопровідну арматуру вартістю 1,3 млн доларів.
«На 10% збільшили в Києві кількість аварійно-рятувальних бригад для оперативного реагування на позаштатні ситуації. Здійснили гідравлічні випробування тепломереж і усунули понад 2,2 тисячі аварійних пошкоджень на них. Придбали резервне паливо та джерела резервного живлення», - повідомили у міській раді.
З офіційних джерел відомо, що на випадок позаштатних ситуацій столична влада придбала пересувні мобільні котельні як резервне джерело теплопостачання. Вони забезпечуватимуть теплом лікарні, дитсадки та школи. Також, такі котельні працюватимуть в пунктах обігріву, які розгорне місто.
18 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон №7427 щодо заборони підвищувати тарифи на комунальні послуги. Це правило буде діяти на час війни та пів року після її завершення.
Згідно із законом забороняється підвищувати комунальні тарифи на розподіл газу, тепло та гарячу воду. Різницю між тарифом і реальною вартістю послуг будуть сплачувати із держбюджету. Також, уряд ухвалив закон №7531, який забороняє стягнення боргів за комуналку з українців.
Для киян вартість опалення залишиться на рівні минулого року. Інформатор Гроші писав, що за тепло мешканці Києва будуть платити стільки ж, скільки і минулої зими. Нагадаємо, що в опалювальному сезоні 2021/2022 тарифи на тепло (за наявності лічильника) були на рівні 1654,41 грн. із ПДВ за 1 Гкал тепла.
Інформатор Гроші писав про те, кого з киян звільнили від оплати комуналки до кінця війни.
Олена Скобцева