Київ втратив близько 50 млн грн через недбалість паркувальників

Київ втратив близько 50 млн грн через недбалість паркувальників

Мешканець Києва Сергій Пасюта звернув увагу на неефективну роботу столичних комунальників або про їхню навмисну диверсію. Комунальне підприємство Київради "Київтранспарксервіс" вже 4 місяці не може укласти договір на здійснення прийому платежів за паркування транспортних засобів у Києві. За грубими підрахунками, через це бюджет міг втратити вже близько 50 мільйонів гривень. 

У 2023-му році Київ запланував отримати 200 млн грн з платних паркінгів, так записано у бюджеті. Три місяці простою — 50 мільйонів. Як зазначає Сергій Пасюта, гроші з квітня за паркування у Києві не збираються.

Вперше тендер на пошук постачальника фінансових послуг для приймання платежів за паркування оголосили 15 березня 2023 року. Сума потенційної угоди — до 5 млн 736 тис. грн.  Торги не відбулися, адже не було бажаючих взяти в них участь. Наступний тендер оголосили 25 березня 2023 року. На них прийшли 2 учасники. Але тендер скасували, бо "були відсутні пропозиції".

Після цього оголосили новий тендер 9 травня 2023 року. На нього прийшли ТОВ "Фінансова компанія МБК" та ТОВ "Універсальні платіжні рішення". Перша запропонувала, щоб за її послуги з бюджету сплатили 4 млн 904 тис. 280 грн. Але переможцем стала фірма "Універсальні платіжні рішення", яка запропонувала, щоб їй за послуги заплатили 5 млн 736 тис. грн (тобто економія для бюджету буде 0%).

З переможцем КП ніяк не укладе договір
З переможцем КП ніяк не укладе договір

5 червня 2023 року КП "Київтранспарксервіс" повідомило про намір укласти договір з "Універсальними платіжними системами". Закон з цієї дати дає 10 днів на оскарження, а потім можна підписувати договір. Станом на 12 липня 2023 року договір з якихось причин досі не підписано. Відповідно гроші до бюджету не поступають. А послуги мають надаватися до 31 грудня 2023 року.

Плата за паркування у Києві зараз не знімається
Плата за паркування у Києві зараз не знімається

КП "Київтранспарксервіс" очолює Євгеній Псьол з серпня 2022 року. До цього він працював у Держгеокадастрі Полтавської області. Підпорядковується це підприємство Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

ТОВ "Універсальні платіжні рішення" було засновано у 2012 році у Києві. Власник — громадянин України Костянтин Куклєв, який проживає в Об'єднаних Арабських Еміратах. Генеральний директор УПР Євген Веліканов. YouControl відносить УПР до бізнес-групи "Пластик Карта" Куклєва, основний вид діяльності якої — виробництво карток. УПР також серед клієнтів має київське КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" (ГІОЦ). З 2020 року фірма підписала договори на 73,62 млн грн (у т.ч. з "ГІОЦ" на 65,76 млн грн за прийом платежів для купівлі електронних квитків у громадському транспорті Києва). Ця фірма оперує платіжною системою IPay.ua.

Нагадуємо, Віталій Кличко з командою планують за 120 млн грн на Оболоні звести паркінг з укриттям для громадян. У грудні Верховний Суд оштрафував київських паркувальників на 2,6 млн грн. А у серпні 2022 року "Київтранспарксервіс" був оштрафований на 1,4 млн грн Антимонопольним комітетом України (АМКУ).

Дмитро Чернишов

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.