Петиція про створення зеленої зони на Оболоні за 10 днів зібрала понад 6 тисяч підписів киян. Тепер її має розглянути мерія Києва. Замість анонсованої величезної автостоянки з укриттям місцеві мешканці пропонували створити парк «Прирічна» на Оболонському півострові. Детальніше про цю ініціативу – читайте в Інформатор Гроші.
Петиція Гліба Антоненка наразі набрала 6042 підписи з необхідних 6000. Тож найближчим часом її розглянуть керівник міста Віталій Кличко та його підлеглі. Ініціативна група парку «Прирічна» створила відповідну петицію 24 квітня. Активісти виступають за створення рекреаційної зони на Оболонському півострові на вулиці Прирічна в Оболонському районі міста Києва (ділянки 8000000000:78:215:0084 та 8000000000:78:215:0016). Люди протестують проти будівництва паркінгу на вулиці Прирічна та забудови зеленої зони півострову «коса» (біля затоки Собаче Гирло).
У зверненні автор петиції наголошує, що мешканці Оболоні виступають категорично проти будівництва «аква-паркінгу» чи «надводно-підводного паркінгу» на вулиці Прирічна. Земельна ділянка, яка була передана рішенням Київради на пленарному засіданні 20 квітня 2023 року комунальному підприємству «Житлоінвестбуд-УКБ», розташована в зоні регулярного підтоплення. Нещодавно прибережну територію Оболоні суттєво підтопило через підвищення рівня води у ріці Дніпро.
«На ній знаходиться понад сотня здорових багаторічних дерев, які будуть знищені під час будівництва. Ділянка під забудову розташована на місці споруди громадського захисту населення – водопідпірної гідротехнічної споруди (дамби), яка захищає житловий масив Оболонь від підтоплень у період весняного водопілля», — заявив Антоненко. Згідно з наявними у публічному доступі графічним матеріалами Генерального плану Києва, земельна ділянка за функціональним призначенням належить до існуючих озеленених територій загального користування, зон масового відпочинку населення та рекреаційних зон.
За Водним кодексом України прибережно-захисна смуга від урізу води річки Дніпро складає 100 метрів. Ділянка розміщена в прибережно-захисній смузі Дніпра. Територія постійно підтоплена і заболочена. На території розміщені болота, гідротехнічні, інші водогосподарські споруди та канали.
«Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства порушує виконання вимог законодавства в частині збереження цієї природоохоронної території. Такі наміри капітального будівництва об'єкта транспорту (багаторівневого паркінгу) спричинить засмічення за забруднення не тільки території довкола, а і самого русла річки Дніпро. Це екологічно небезпечний об’єкт», — аргументує вимоги автор петиції.
Автор петиції Гліб Антоненко також пропонує спрямувати 120 млн грн бюджетних коштів, виділених на будівництво паркінгу на Оболоні, на фінансування міської цільової програми «Захисник Києва». Це для посилення оборони та безпеки столиці. Київську міську раду та мера столиці Віталія Кличка автор петиції закликав:
На вулиці Прирічній, у рамках облаштування великої рекреаційної зони на Оболоні, збудують трирівневий паркінг на 720 автівок. У КМДА повідомили, що він слугуватиме й як укриття. На його облаштування місцева влада виділила 120 млн гривень.У відомстві зазначили, що паркінг буде підземно-наземним, як побудували в столичному зоопарку. Загальна площа складе 10 тис. 120 кв. м, площа приміщень подвійного використання – 2 тис. 360 кв. м.
Проєкт передбачає створення безбар’єрного середовища, тобто облаштовані інклюзивні місця. Паркінг збудують у рамках облаштування великої рекреаційної зони, у яку увійде парк "Наталка", набережна та острів Оболонський. Аби відвідувачі змогли залишити свої автівки та за потреби мали доступ до укриття. На цьому наголосив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп на засіданні Київради 20 квітня 2023 року.
[embed][/embed]
А хто проводить реконструкцію вулиці Трускавецької у Дарницькому районі Києва за 71 млн грн та коли її завершать — дізнайтеся тут. Чому ремонт Шулявського мосту подорожчає ще на 30 млн грн — читайте тут. Нагадуємо, що історики пропонують на місці колишнього посольства рф в Києві створити музей.
Дмитро Чернишов