Київрада виділить 750 млн грн на ремонт укриттів столиці

Київрада виділить 750 млн грн на ремонт укриттів столиці

Відповідне рішення було ухвалено депутатами Київради на сесії 8 червня 2023 року. Це допоможе врятувати життя та здоров'я мешканців і гостей столиці і майбутньому. Після останнього інциденту з загибеллю людей у Деснянському районі 1 червня питання належної роботи укриттів стало ще актуальнішим.

"Даний розподіл здійснено за принципом, що використовувася при формуванні бюджету – за кількістю населення, а отже, відповідно, за кількістю укриттів. Зберігається ця формула", - прокоментував перший заступник голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков. Так, Голосіївській РДА у бюджеті на укриття передбачено 42,9 млн грн, Дарницькій – 58,9 млн грн, Деснянській – 61,8 млн грн, Дніпровській - 60,4 млн, Оболонській – 53,6 млн грн, Печерській – 28,2 млн грн, Подільській – 35,7 млн грн, Святошинській – 57,7 млн грн, Солом’янській – 65,5 млн грн та Шевченківській РДА – 35,6 млн грн. Ще частину коштів виділили на капремонт укриттів.

Крім того, Київрада підтримала виділення 50 млн грн додаткових коштів Департаменту житлово-комунальної інфраструктури на експлуатацію та технічне обслуговування та капремонти підвальних приміщень житлових будинків для використання їх під простіші укриття, та 200 млн грн. - Департаменту охорони здоров’я на капремонт сховищ у підпорядкованих закладах. Таким чином, загалом сьогодні з бюджету міста спрямовується додатково 750 млн грн для ремонтних робіт на об’єктах цивільного захисту.

У ніч на 1 червня під час 18-тої за місяць атаки Київ дронами та ракетами через закрите бомбосховище загинули люди. Так, у Деснянському районі троє людей намагалися знайти прихисток в укритті - місцевій поліклініці - але без успіху, бо двері виявились замкненими. Люди стукали й просили їх впустити, у цей час уламок ворожої ракети впав поряд і всі вони загинули. Однією із жертв стала 11-річна дівчинка. У свою чергу спеціаліст зі стратегічних комунікацій у сфері державного управління Юрій Богданов розповів, що комунальна поліклініка, де і стався інцидент, підпорядковується Київській міській раді, а не районним адміністраціям. В додатку "Київ Цифровий" після трагедії 1 червня почав функціонувати сервіс зворотного звʼязку щодо стану укриттів.

Загалом у Києві є 4655 тис. об’єктів, що визначені міською владою як об'єкти цивільного захисту.  5 червня за результатами перевірки третини укриттів у столиці міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін заявив, що у Києві ситуація з готовністю укриттів до використання залишається критичною.

Після інциденту 1 червня столична влада і Офіс Президента та районні державні адміністрації (керівників яких призначає Президент України) шукали винного у трагедії та показували пальцем один на одного. Віталій Кличко відмовився брати на себе відповідальність за роботу укриттів та загибель людей. Він звинуватив голів районів у нецільовому використанні 1,2 млрд грн, які з бюджету Києва виділяли їм на облаштування укриттів. Кличко  також повідомив, що киянам забезпечать цілодобовий доступ до укриттів під час повітряних тривог. Це рішення є обов'язковим до виконання усіх установ і закладів.

Натомість голови РДА Києва запропонували Кличку одночасно з ними піти у відставку. Втім, це шоу закінчилося, у відставку ніхто не йде. Віталій Кличко поскаржився в СБУ на районну владу та вважає, що кандидатури керівників районних адміністрацій мають пропонуватися ним. А ще Кличко пообіцяв відбирати нерухомість у тих володільців, у кого бомбосховища закриті під час тривоги.

Нагадуємо, у Києві на Оболоні столичні чиновники планують звести автопарковку за 120 млн грн, у якій будуть укриття для громадян. Водночас у бюджеті Києва немає грошей на встановлення бетонних укриттів на вулиці поруч з зупинками громадського транспорту. Натомість у Києві є фірми, які ставлять бетонні укриття в інших містах.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube