У вівторок, 19 вересня, у Дніпрі відбудеться вебінар. На ньому всі охочі зможуть дізнатися більше про повноваження Верховної Ради України, обов'язки народних депутатів, роль парламенту у відновленні країни через війну. Детальніше — дізнайтеся у матеріалі.
Про це повідомляє сайт "Новий Формат". Онлайн-тренінг "Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни" відбудеться 19 вересня з 16:00 по 18:00 на платформі Zoom. Участь безкоштовна. Організатори — громадська організація "Інститут "Республіка" та Всеукраїнська ініціатива "Активна Громада". У Дніпрі вже відбулося 3 таких тренінги офлайн. Наше видання, як і "Інформатор Україна" та "Інформатор Дніпро" час від часу висвітлює діяльність народних обранців. А тепер пропонуємо читачам дізнатися про роботу депутатів Верховної Ради та їхні обов'язки дещо іншим шляхом.
Онлайн-захід націлений поглибити знання активних громадян і громадянок щодо діяльності Верховної Ради України у воєнний період та сприяти обговоренню між громадянами впливів парламенту на відновлення країни, аналізу позитивних сторін та викликів, можливих форматів взаємодії між депутатами та громадянами у воєнний період. Такі заходи сприяють відкритому та якісному діалогу між громадянами й народними депутатами України для впровадження змін до законодавства у сфері відновлення та розвитку добробуту в країні. Серед завдань подібних заходів – підвищити рівень обізнаності населення про функції депутатів ВРУ, методів взаємодії з ними та обговорення плану відновлення і розвитку країни у воєнний та повоєнний період.
До участі запрошуються молоді люди, активісти та волонтери, журналісти, представники органів місцевого самоврядування, бізнесу та всі активні громадяни. Насамперед з міста Дніпро та Дніпропетровської області. Але також можуть долучатися громадяни й з інших населених пунктів та регіонів.
Зареєструватися можна за посиланням: https://forms.gle/gMntGktKzz7kNavQA. Захід проведе координатор Всеукраїнської ініціативи "Активна Громада" у Дніпрі Дмитро Чернишов. Зареєстровані особи отримають посилання на Zoom.
Також ми писали, що громадські ініціативи з Дніпра, Києва, Богуслава та інших міст можуть отримати до 25 тисяч гривень на свою діяльність. Ці гроші мають бути витрачені на покращення якості життя у місті в якійсь одній сфері. Конкурс заявок для отримання мікрогрантів продовжили до 25 вересня. Детальніше про умови — читайте тут.
Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи можна позбавити мандатів депутатів Верховної Ради України від забороненої проросійської партії "Опозиційна платформа — За життя". В рамках відновлення інфраструктури України можливе створення платних автомобільних трас, про що заявляв керівник Державного агентства відновлення. А про що говорили на конференції з відновлення України у Лондоні влітку цього року — читайте тут.
Тимофій Нагорняк