Міліціонер, адвокат, конспіратор: як працює депутат Василь Піскунов у Дніпропетровській облраді

Міліціонер, адвокат, конспіратор: як працює депутат Василь Піскунов у Дніпропетровській облраді

Інформатор Гроші продовжує знайомити читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. На цей раз розкажемо про обраного від ОПЗЖ колишнього начальника поліції Нікополя Василя Піскунова. Детальніше про нього – читайте у нашому матеріалі.

Василь Піскунов з грудня 2020 року є депутатом Дніпропетровської обласної ради від нині вже забороненої проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя!». На виборах він спочатку був обраний до Нікопольської районної ради, але в результаті розподілу мандатів потрапив до обласної ради: за нього проголосувало 516 виборців. У березні 2022 року депутати з фракції ОПЗЖ створили депутатську групу «За Дніпропетровщину! За Україну!» під керівництвом Геннадія Гуфмана. Туди увійшов і Василь Піскунов.

Кар’єра у силових відомствах

Василь Піскунов народився у 1961 році у тоді ще Дніпропетровську. У 1983 році закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут (зараз це Дніпровський державний аграрно-економічний університет – ДДАЕУ). Певний час працював в управлінні сільського господарства Нікопольського району.

З 1986 року працював у міліції. Пропрацював у правоохоронних органах 30 років. Пройшов шлях до полковника міліцейської служби, начальника Дніпропетровського обласного управління боротьби з економічними злочинами. Починав оперуповноваженим відділу боротьби з розкраданнями соціалістичної власності (ОБХСС). Працював у Дніпропетровському та Херсонському УБОЗі. Обіймав посади заступника начальника Київського міського УБОЗу та УБОЗу Кіровоградської області.

Міліціонер на службі
Міліціонер на службі

У 1999 році здобув юридичну освіту у Дніпропетровському державному університеті (ДНУ ім. О. Гончара). У 2014 році добровольцем пішов до АТО. Очолював спецгрупу МВС України. У 2015 році був призначений Начальником Нікопольського міського відділу міліції та став першим начальником поліції міста Нікополь ГУНП у Дніпропетровській області. У середині 2016 року звільнився на пенсію після низки скарг на роботу правоохоронців у місті у званні полковника поліції. Враховуючи біографію офіцера, можна було б припустити, що включення до активу ОПЗЖ було оперативним завданням від МВС.

Полковник Василь Піскунов
Полковник Василь Піскунов

У 2018 році Василь Піскунов отримав дозвіл на зайняття адвокатською діяльністю. У 2020 році колишній міліціонер заснував у Нікополь адвокатське бюро «Піскунов та партнери», сам зареєструвався підприємцем. А ще став депутатом у 2020 році. Однак варто зазначити, що адвокат-депутат не був членом партії ОПЗЖ, а лише від неї балотувався та входив до її фракції в обласній раді. Активно працює адвокатом та бере участь у великій кількості судових процесів і зараз.

Дружина депутата є власницею на 50% ТОВ «СТРАЖ» та ТОВ «СТРАЖ-СП» (виручка за 2021 рік – 407,9 тис. грн, за 2022 рік – 37,9 тис. грн). У 2021 році журналісти звернули увагу на декларацію Сергія Піскунова. У 2019 році у дружини депутата було 10 млн грн готівкою, яких у 2020 році вже не стало, як і 974 на банківському рахунку депутата. У депутата не було ані автівки, ані свого житла, а сім’я жила у комунальній квартирі в Нікополі (40 кв. м). У 2020 році депутат отримував пенсію 2,8 тис. грн на місяць (тобто всього 33,6 тис. грн за рік) та отримав 10 тис. грн в якості страхових виплат.

Це дало журналістам можливість віднести депутата до найскромніших у нинішньому скликанні обласної ради. До речі, у 2020 році до міської ради Дніпра від «Слуги народу» балотувався і колишній поліцейський Євген Васильович Піскунов, проте не був обраний депутатом. Проте чи є він родичем депутата Василя Піскунова від ОПЗЖ – сказати не беремося.

Що обіцяв перед виборами

Які обіцянки давав Василь Піскунов перед виборами – на жаль, інтернет не пам’ятає. Проте є партійні обіцянки. ОПЗЖ на регіональних виборах у Дніпропетровській області давала наступні обіцянки (обіцяли нести відповідальність за процеси, а не здійснити їх):

  • наведення порядку у бюджеті області;
  • публічні обговорення і опитування з важливих питань (про що одразу після виборів забули);
  • підтримку підприємців області;
  • ремонт доріг та відновлення транспортного сполучення;
  • зниження тарифів на послуги ЖКГ;
  • збереження кількості лікарень області та штату працівників;
  • модернізацію газових, теплових, водяних, електричних мереж;
  • якісну освіту в сільських школах;
  • відновлення регіональних програм соціальної допомоги, повернення пільг ветеранам, чорнобильцям, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю.

 Як працює в обласній раді

У Дніпропетровській обласній раді депутат входить до складу постійної депутатської комісії з питань забезпечення правоохоронної діяльності. Звіти про свою діяльність за 2021 та 2022 роки депутат не опублікував, чим порушує вимоги законодавства. У соцмережах дізнатися більше про активність депутата та допомогу виборцям нам теж не вдалося. Тому як він розподілив депутатські 2,25 млн грн з обласного бюджету – невідомо. У Нікополі депутат приймав своїх виборців раз на місяць до повномасштабної війни. У 2023 році свої 750 тис. грн з обласного бюджету депутат спрямував на міста Нікополь, Марганець, Покров, Мирівську, Першотравенську, Покровську сільські громади та на селища Томаківку і Червоногригорівку.

16 лютого 2022 року депутат голосував за виділення коштів на тероборону області. Депутат від початку повномасштабної війни з росією відвідав 6 онлайн-сесій обласної ради (85,7%) та пропустив 1 офлайн-сесію. Також відвідав 10 з 11 засідань постійної депутатської комісії (90,9%). На травневій сесії 2022 року депутат не засудив російську агресію, бо долучився до засідання пізніше, але проголосував за додаткове фінансування для ТрО та правоохоронців та позбавлення мандату Святослава Олійника (за власним бажанням).

Також голосував за відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови обласної ради (за власним бажанням), за бюджет області на 2023 рік, за програму підтримки переселенців. Однак утримався при голосуванні за складання мандату депутатом Ігорем Циркіним. У березні 2022 року депутат Піскунов передав у Дніпровський держвавний університет внутрнішніх справ партію борошна для випікання хліба від фонду Гуфмана: це було адресовано для 700 переселенців з Луганської та Харківської області, які мешкають у гуртожитках університету. А ще для переселенців депутат передав партію м’ясопродуктів. Що ще корисного робив депутат за ці понад 1,5 року – невідомо.

Депутат Піскунов передає продукти в ДДУВС
Депутат Піскунов передає продукти в ДДУВС

Помічником-консультантом у депутата Василя Піскунова є Андрій Сапега –  з 2018 року керівник Нікопольської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, колишній керівник управлінь ветеринарної медицини у Нікопольському та Софіївському районах. Інший помічник – Галина Катріч працює у цій установі лаборантом та раніше працювала у районній лікарні ветеринарної медицини. Ще депутату допомагає Олена Бугайова.

Читайте про інших депутатів обласної ради

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

  • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
  • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова (ОПЗЖ);
  • колишній народний депутат та колишній шахтар, а нині мільйонер з Павлограда Артур Мартовицький   (ОПЗЖ);
  • гендиректор Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський (ОПЗЖ);
  • ексочільник обласної Держекоінспекції, голова бюджетної комісії з Нікополя Сергій Піддубний (ОПЗЖ);
  • колишній заступник начальника Дніпропетровської обласної поліції Сергій Манза (ОПЗЖ);
  • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
  • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олексій Лавріненко (ОПЗЖ);
  • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко (ОПЗЖ);
  • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
  • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
  • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
  • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.

Валерій Магланович

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.