В Україні у судовому порядку вже заборонені 16 умовно проросійських політичних партій. Їхнє майно перейшло державі. У цьому розмаїтті не вистачає Партії регіонів, яка подарувала Україні Віктора Януковича, Миколу Азарова, Олега Царьова та сотні інших зрадників. Тепер же Мін’юст спробує заборонити і цю партію.
Міністерство юстиції України звернулося до суду, аби заборонити діяльність «Партії регіонів». Як повідомляє рух ЧЕСНО, Восьмий апеляційний адміністративний суд (знаходиться у Львові) задовольнив заяву відомства про забезпечення позову. Водночас Феміда заборонила банківським установам проводити видаткові операції за рахунками політичної партії, а органам держреєстрації прав на нерухоме майно вчиняти будь-які реєстраційні дії (йдеться про реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо об’єктів нерухомого майна «Партії регіонів» та її регіональних організацій.
Крім цього, Головний сервісний центр МВС та його територіальні сервісні центри не можуть учиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію, перереєстрацію, відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо транспортних засобів, які належать партії та її осередкам. А «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» позбавили права вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації, анулювання знаків, які належать «Партії регіонів». Також ухвалою Восьмого апеляційного адмінсуду було відкрито провадження за позовною заявою Мін'юсту до партії за участю Служби безпеки України про заборону діяльності ПР.
Як зазначається на сайті Slidstvo.info, ПР задекларувала понад 700 місцевих організацій та 11 млн грн боргу. Понад 200 місцевих організацій станом на 2020 рік перебували у стані ліквідації або знаходилися на тимчасово окупованих територіях.
З липня 2016 року керівником центрального осередку «Партії Регіонів» значиться Ігор Чичасов. У час попереднього парламентського скликання він працював на платній основі помічником народного обранця з «Опозиційного блоку» Олексія Білого. До цього, з 2010 року по березень 2016 року керівником «Партії регіонів» був екс-прем’єр-міністр України Микола Азаров. Протягом 2003-2010 років головою партії був Віктор Янукович. Після Азарова кілька місяців цю посаду обіймав екс-віце-прем’єр та екс-нардеп Борис Колесніков, який пізніше очолив партію «Опозиційний блок».
У свої найкращі часи партія налічувала майже 1,5 млн членів. Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах у 2010 році почалася консолідація владної верхівки довкола однієї партії. Після початку Революції Гідності наприкінці 2013 року партію почали масово полишати. Найбільш відомі проєкти, створені колишніми топ-регіоналами – партії «Опозиційний блок» та «Опозиційна платформа – За життя». А скільки ОПЗЖ отримала коштів з бюджету протягом 2019-2022 року – дивіться тут.
Наразі невідомо, яке майно залишилося у Партії регіонів. Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до звітів політичних партій. Аналітична система Youcontrol показує щонайменше наявність у власності 1 автомобіля Ford Mondeo 2012 року випуску. Разом з тим на початку 2016 року ще були у партії 11 автомобілів Ford Mondeo 2011-2013 років випуску та мікроавтобус ГАЗ 2705 2011 року випуску. Яке нерухоме та рухоме майно у партії є зараз - належить встановити Міністерству юстиції.
У вересні 2017 року Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження щодо заборони діяльності «Партії регіонів». Утім, у квітні 2018-го суд закрив це провадження, оскільки громадська організація, яка його ініціювала, відкликала заяву. У 2022 році в Україні заборонили ряд проросійських партій, а саме:
Пропонуємо згадати сюжет про діячів "Партія регіонів" від початку 2015 року. Відео - від програми ТСН на "1+1". А також передачу від 24 каналу, в якій згадали історію Партії.
[embed][/embed]
Після Євромайдану на багатьох колишніх представників "Партії регіонів" були відкриті кримінальні справи. Вони стосувалися у т.ч. і корупції. Разом з тим деякі функціонери партії загадково померли.
[embed][/embed]
Нагадаємо, ми писали, чому заборонили Соціалістичну партію України та яке майно від неї отримала держава.
Валерій Магланович