Мінекономіки розглянуло 12 програм швидкого економічного відновлення

Читать на русском

Об’єм міжнародного фінансування проєктів сягає 1,4 млрд євро

Читать на русском
Приватні та державні компанії, а також муніципалітети зможуть отримати фінансування
Програми будуть спрямовані на підтримку відновлення та реконструкції України

Об’єм міжнародного фінансування проєктів сягає 1,4 млрд євро

Відбулася подія «Ukraine Investment Framework: механізм швидкого економічного відновлення», організована Міністерством економіки спільно з Київською школою економіки за підтримки Європейського Союзу. Міністерство економіки України представило огляд 12 програм Міжнародних фінансових організацій обсягом 1,4 млрд євро, які реалізовуватимуться в рамках Ukraine Investment Framework.

Програми першого етапу Ukraine Investment Framework були затверджені Європейською Комісією під час Ukraine Recovery Conference в Берліні. Так, з фінансування обсягом 1,4 млрд євро, 1,05 млрд євро припадає на гарантії для розширення чинних програм МФО, 289 мільйонів євро призначено для змішаного фінансування та грантів, а також 55,5 млн євро для технічної допомоги при доопрацюванні інвестиційних проектів та поданні заявок на фінансування.

«Як самі програми, так і МФО, з якими можна співпрацювати в рамках першого етапу UIF, варіюються залежно від напрямку роботи, галузей та обсягів фінансування. Ми також розуміємо, що багато проектів наразі ще мають недостатній ступінь готовності й вимагають подальшого опрацювання. Тому Уряд працює над запуском Project Preparation Facility для збільшення кількості готових для залучення фінансування проектів», - зазначив заступник міністра економіки України Володимир Кузьо.

Він додав, що на цьому етапі програми будуть спрямовані на підтримку відновлення та реконструкції України за трьома основними напрямами:

  • Енергетика: спрямовані на відновлення критичної електричної інфраструктури, збільшення генераційних потужностей, а також інвестиції у відновлювані джерела енергії.
  • Інфраструктура: включають розвиток, ремонт та відновлення муніципальної інфраструктури, водопостачання та водовідведення, а також транспортну інфраструктуру та місцеву мобільність.
  • Підтримка малих та середніх підприємств (МСП): передбачає фінансування бізнесів у деокупованих та прифронтових регіонах, компаній, що належать ветеранам війни, внутрішньо переміщеним особам та вразливим групам, а також компаній, що інвестують у розширення виробництва та зелені технології.

У рамках програм приватні та державні компанії, а також муніципалітети залежно від вартості проектів зможуть отримати фінансування як напряму від МФО, так і від локальних банків-партнерів.

Зокрема, на цьому етапі UIF свої програми вже запустили ЄБРР, ЄІБ, IFC, Німецький банк розвитку (KfW) Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE), польський Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Серед локальних партнерів МФО, які долучаться до реалізації UIF, представлені державні Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк, а також низка приватних банків.

На даному етапі UIF подати заявки для отримання фінансування та технічної допомоги можуть державні й приватні компанії та муніципалітети, які відповідають секторам та вимогам затверджених програм. Для великих проектів вартістю понад 10 млн євро необхідно звертатися безпосередньо до залучених міжнародних фінансових організацій. Малі та середні підприємства можуть звертатися до українських банків-партнерів, які реалізовуватимуть програми для МСП.

“Особливу увагу в рамках UIF спрямовано на розвиток малого та середнього бізнесу. Сектор МСП відіграє ключову роль в економіці, забезпечуючи близько 80% доданої вартості. При цьому МСП зіштовхуються як з дефіцитом коштів, так і з іншими пов’язаними з війною втратами та перебоями в роботі. Для програм з підтримки МСП зарезервовано 15% гарантій, які можуть отримати МФО для реалізації програм в рамках інвестиційної складової Ukraine Facility. Зокрема, відповідні програми з фокусом на малі на середні підприємства вже затвердили ЄІБ, ЄБРР, Німецький банк розвитку (KfW) та польський BGK, які реалізовуватимуться в партнерстві з українськими банками”, - зазначив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

В рамках UIF для бізнесу будуть доступні гарантії для зменшення вартості застави при кредитуванні, змішаний механізм кредитів та грантів, а також технічна допомога при доопрацюванні проектів та поданні заявок для фінансування.

«Запуск першого етапу UIF — це можливість залучати додаткове фінансування від міжнародних фінансових організацій та українських банків. Ці програми вже доступні для проектів державного та приватного секторів у галузях, визначених у Плані для Ukraine Facility», - зазначив Володимир Кузьо.

Він також додав, що Україна очікує додаткового розширення програм та появи нових інструментів на наступних етапах UIF, а також залучення ширшого кола МФО, банків, страхових компаній та фондів приватного капіталу. Відповідне рішення прийматиметься Європейською комісією на наступному засіданні Керівної ради UIF.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.