На що у Дніпрі пов’язаній з депутатом Гуфманом фірмі віддали 29 млн грн з бюджету під час війни

Фірма з орбіти місцевої організації ОПЗЖ отримала 29 млн грн

На що у Дніпрі пов’язаній з депутатом Гуфманом фірмі віддали 29 млн грн з бюджету під час війни
Роботи проведуть до кінця наступного року

Фірма з орбіти місцевої організації ОПЗЖ отримала 29 млн грн

Поки по всій Україні тривають акції, учасники яких закликають витрачати кошти з бюджетів на потреби армії, чиновники продовжують «зливати» кошти на непотрібні зараз ремонти та благоустрій. На цей раз обласна влада Дніпропетровщини вирішила відремонтувати стадіон в одній зі шкіл Дніпра. А робити це буде фірма, пов’язана з керівником обласної організації «ОПЗЖ» Геннадієм Гуфманом.

Цю закупівлю помітили активісти громадської організації «Громадський контроль». Наприкінці 2021 року обласні чиновники провели тендер на реконструкцію спортмайданчика школи №135 у Дніпрі (вул. Набережна Перемоги, 132). Загалом заплановано витратити на ці роботи 44 млн 86 тис. 556 грн з обласного бюджету. Переможцем стала фірма ТОВ «Будівельна група «Альфабуд» (БГ «Альфабуд»).

Роботи мають завершити до кінця 2024 року за додатковими угодами до договору. 4 травня 2023 року фірмі заплатили з бюджету 29 млн 350 тис. 889 грн. Це обсяг фінансування за роботи у поточному році. У минулому році роботи не проводилися. Мабуть, минулого року цьому завадила війна. Натомість у 2023 році у чиновників розв’язані руки на проведення подібних робіт, хоч і у менших об’ємах, ніж довоєнні.

Як зазначають розслідувачі з «ГромКонтролю», наразі будмайданчик просто засипаний гравієм, хоча з урахуванням оплати вже мали зробити 2/3 робіт. При цьому подібні роботи відбуваються у той час, коли в обласній раді бюджетну комісію очолює депутат від забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» Сергій Піддубний, а комісію обласної ради з будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою очолює інший депутат від забороненої «ОПЗЖ» Олексій Лавріненко. За думкою активістів ці депутатські комісії маю контролювати видатки з обласного бюджету. Але де-факто дозволяють реконструювати стадіони, будувати басейни і робити подібні речі під час активної фази війни, у т.ч. у прифронтових громадах області, які не рідко підпадають під обстріли російських ворогів — і частково ці роботи виконуються близькими до функціонерів від "ОПЗЖ" бізнесменами.

Разом з тим, на думку активістів, бюджет за роботи біля школи у Дніпрі заплатить зайві щонайменше 5,5 млн грн. Вони порівняли закладені у кошторисі ціни на ресурси та середні ринкові ціни. Таблиця з порівняннями доступна за посиланням. Наприклад, лише пісок у 2023 році для цих робіт закупили на 545 тис. 141 грн (550,6 кубометра), хоча за ринковими цінами це можна було зробити за 214 тис. 92 грн. Труби сталеві електрозварні (408 м) за цим тендером мають придбати на 8 млн 25 тис. 360 грн, хоча можна такі знайти на ринку за ціною 3 млн 970 тис. 166 грн.

Як зараз проходить "ремонт" спортмайданчика. Скрін з відео "ГромКонтролю"
Як зараз проходить "ремонт" спортмайданчика. Скрін з відео "ГромКонтролю"

 До чого тут Геннадій Гуфман?

Звичайно, на пряму донедавна перший заступник голови облради (2020-2022) Геннадій Гуфман не має відношення до фірми ТОВ «Будівельна група «Альфабуд», яка проводить роботи у школі №135 у Дніпрі. Натомість є інший зв’язок. По-перше, фірмою володіє Ірина Петрова. Вона ж є, за даними аналітичної платформи YouControl, головою Запорізької обласної організації політичної партії «Соціальна реконструкція», членом політради партії та членом ради партії ще кількох обласних організацій.

Партія «прописана» у Дніпрі, до 2020 року її очолював близький до Геннадія Гуфмана юрист Євген Моршинін. Також «Соціальною реконструкцією» називалася програма Геннадія Гуфмана, з якою він брав участь у виборах у 2019 та 2020 роках у Дніпрі. Євген Моршинін також був співзасновником підприємства ТОВ «Готельний сервіс» у Дніпрі, яке пізніше записали на себе Геннадій Гуфман та його бізнес-партнер Євген Ліфшиць. Також Ірина Петрова працює директоркою у ТОВ «Агрорент Плюс», яке належить дніпрянину Ігорю Лапку, він же був власником фірми «Прем’єр Буд» (до жовтня 2021 року), яка брала участь у будівництві ЖК «Женева» у Дніпрі, чим займався партнер Гуфмана Ліфшиць.

ТОВ «АГ «Альфабуд» з 2020 року очолює Андрій Стрілець. У 2015-2020 роках Андрій Стрілець був директором фірми ТОВ «Владіс Груп» (зараз називається ТОВ «Стіл Глобал Оріджинал»). Фірма «Владіс Груп» належала Євгену Ліфшицю – бізнес-партнеру Геннадія Гуфмана. Також Андрій Стрілець – директор підприємства ТОВ «Енерго Буд Україна», співвласником якого є Валерій Зінченко – нинішній голова партії «Соціальна реконструкція» та співвласник фірми «К.О.Д.», яку очолює депутат обласної ради від «ОПЗЖ» Максим Дегтяренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.