НАБУ та САП запобігли приватизації державної землі біля Києва на майже 2 млрд грн

НАБУ та САП запобігли приватизації державної землі біля Києва на майже 2 млрд грн

Правоохоронці з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) викрили ще одну схему заволодіння державною землею. Йдеться про територію у 1200 гектарів на Київщині вартістю приблизно 1,8 млрд грн. Кого підозрюють у цій справі та деталі схеми — читайте у матеріалі. 

За даними слідства, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які, серед іншого, підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки. Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.

Схема причетних. Візуалізація від НАБУ
Схема причетних. Візуалізація від НАБУ

В органі додали, що про підозру повідомили колишньому заступнику керівника державного підприємства «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою» (організатор схеми); двом колишнім посадовцям Головного управління Держгеокадастру в Київській області (виконавці злочину, один із них – наразі керівник одного з центральних органів виконавчою влади) та двоє фізичних осіб, пов'язаних із екскерівництвом Держгеокадастру.

Тривають слідчі дії. ФОТО: НАБУ
Тривають слідчі дії. ФОТО: НАБУ

За інформацією сайту «Слово і діло» з власних джерел, керівником одного з центральних органів виконавчої влади, про якого зазначає НАБУ, є тимчасовий виконувач обов'язків голови Державного агентства резерву Дмитро Бабак. Раніше він обіймав посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області.

У Фастові підозрювані заволоділи землями державного підприємства «Дослідне господарство «Дмитрівка» зі сфери відання Національної академії аграрних наук. Ці землі без відома виділили учасникам АТО, а потім перепродали третім особам офіційно за ціною в 10 разів нижче ринкової вартості. За даними експертизи, земельні ділянки вартували майже 715 млн грн, у той час, як приватним підприємцям були передані за суму близько 85 млн грн.

Затримання підозрюваних правоохоронцями
Затримання підозрюваних правоохоронцями

У Пущі-Водиці йдеться про  виділення ділянок на території Софіївсько-Борщагівської та Петропавлівсько-Борщагівської сільських рад колишнього Києво-Святошинського району Київської області, загальною площею 284,32 га та ринковою вартістю майже 1,2 млрд грн. Підозрювані, намагаючись заволодіти вказаним ділянками, підготували від імені Головного управління Держгеокадастру у Київській області скаргу до Міністерства юстиції щодо скасування реєстрації права користування земельними ділянками ДП «Пуща Водиця», оскільки їх поділ був здійснений, нібито без погодження Держгеокадастру як представника держави – власника земельних ділянок. Після того, як Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін'юсту ухвалила рішення про  скасування рішення державного реєстратора, яким зареєстровано право постійного користування землями за ДП «Пуща Водиця», саме право користування не було скасовано.

Нагадуємо, прокуратура намагається повернути державі землю біля Десни на Київщині за 222 млн грн. Раніше обласна прокуратура конфіскувала у батька нардепа від ОПЗЖ Нестора Шуфрича землю в передмісті Києва Козині на 315 млн грн. А ще тривали судові суперечки з бізнесменами, які хотіли незаконно заволодіти землею та займатися сільськогосподарською діяльністю на території Чорнобильського лісу.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube