Надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15%

Читать на русском

До місцевих бюджетів надійшло 407,3 млрд грн

Читать на русском
Спостерігається поступове повернення до попередніх темпів зростання
Ресурс має бути спрямований на забезпечення якості життя мешканців

До місцевих бюджетів надійшло 407,3 млрд грн

Навіть в умовах воєнного стану виконання місцевих бюджетів має позитивну динаміку порівняно з показниками минулого року. Спостерігається поступове повернення до попередніх темпів зростання дохідної частини місцевих бюджетів. Про це наголосив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін.

«Станом на 1 грудня 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування міжбюджетних трансфертів, надійшло 407,3 млрд грн, або на 52,8 млрд грн (+15%) більше порівняно з відповідним періодом 2022 року. І що важливо – капітальні видатки становлять 187 млрд грн, а це майже 26 % усіх видатків місцевих бюджетів. Маємо розуміти, наскільки великий ресурс є на сьогодні у місцевих бюджетів і він має бути спрямований на забезпечення якості життя мешканців територіальної громади», – повідомив Денис Улютін.

За його словами, наразі продовжується робота для посилення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування.

«Ми працюємо над удосконаленням бюджетного та податкового законодавства, зокрема розроблено проект закону щодо надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків і зборів, який наразі опрацьовують зацікавлені органи. Також заплановано удосконалення механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів з урахуванням оновлених повноважень місцевих органів влади», - зазначив міністр.

На наступний рік заплановано низку трансфертів, спрямованих на відновлення регіонів та підтримку населення, зокрема передбачено 33,4 млрд грн додаткової дотації місцевим бюджетам, які найбільш постраждали у період війни.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.