Йдеться про виконання рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким Словаччина зобов'язалася вилучити в України 13,1 млрд кубометрів газу для італійської компанії
НАК "Нафтогаз України" оголосив переможців у тендері на закупівлю юридичних послуг з метою захисту інтересів України в судах Словаччини. Йдеться про виконання арбітражного рішення, що було дозволено словацьким судом у давньому протистоянні українського газового монополіста та компанії Italia Ukraina Gas. Ще у 2017 році словацький суд дозволив стягнути з "Нафтогазу" чималу суму, вилучивши природній газ, що постачався трубопровідною мережу країни - йдеться про 13,1 млрд кубів палива.
У оголошенні зазначено, що переможцем у тендері визначено компанію "HAVEL & PARTNERS s.r.o. advokátní kancelář", офіс якої розташований у столиці Чехії. Адвокати матимуть захищати та представляти інтереси НАК "Нафтогаз України", а також надавати "інші види кваліфікованої правничої допомоги в судах Словацької республіки". Також, за умовами договору, вони прийматимуть участь у "інших позасудових переговорах з усіх питань, що пов'язані з виконанням арбітражного рішення".
Зазначається, що переможець тендеру має надати послуги "у кількості, необхідній для повного і належного виконання умов договору", а сам договір діятиме впродовж двох років з дати підписання. За свої послуги юридична компанія отримає 150 тис євро (майже 6,3 млн грн).
Історія конфлікту між НАК "Нафтогаз України" та компанією Italia Ukraina Gas сягає ще 2008 року, коли європейська компанія звинуватила українську у невиконанні контракту на постачання газу ще від 2003 року. Український газовий монополіст програв справу у Стокгольмському арбітражі у 2013 році (тоді його зобов'язали "передати позивачеві 13,1 млрд кубометрів газу за цінами 2003 року").
У НАК "Нафтогаз України" назвали таке рішення спробою вивести з компанії мільйони доларів. Зрештою, 2017 року словацький суд дозволив стягнути суму з "Нафтогазу", вилучивши газ, який постачався трубопровідною системою країни. А у 2019 році НАК "Нафтогаз" звернувся з листом до президента Словаччини Зузанни Чапутової, в якому попросив допомогти у справі, яка була пов'язана з програшем компанії в Стокгольмському арбітражному суді.
Нагадаємо, днями Інформатор писав, що за останні півроку у Києві здали в експлуатацію 8 новобудов та 12 секцій будівель, а у Київській області - 16 новобудов та 25 секцій. Також у столиці наразі працює 75% відділів продажу у всіх новобудовах, а у столичному регіоні - 70%. У порівнянні ж із попереднім періодом ціна на новозбудоване житло у столиці виросла на 2%.
Також ми детально розписували історію жінки, яка вирішила скористатися послугами Укрпошти та відправити посилку до Китаю. Однак поштовий оператор не виконав своєї функції: виявилося, що у посилці містилися цигарки. Незадоволена клієнтка вимагає повернути кошти сплачені за послугу в розмірі 1 673 гривень.
Віталій Кличко, мер Києва, заявив, що відповідальність за міст Патона лежить на державі через те, що міст виведено під велике будівництво. Проте, не зважаючи на це, ми спостерігаємо аварійний стан мосту протягом кількох років, який не покращується сам собою. Звертаємось до інфраструктурного експерта Дмитра Беспалова, щоб дізнатися його думку про перспективи цього мосту, а також хто конкретно має брати на себе відповідальність за його стан та можливі ризики аварійного збору.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.