Національний банк України тимчасово призупинив дію ліцензії на надання фінансових послуг. А саме на надання коштів у позику, видану ТОВ “Веллфін”, яке надає послуги мікрокредитування під брендом CreditUP. Її також оштрафували на 952 тисячі гривень. Цей бізнес на 50% належить народному депутату України від ВО "Батьківщина" Костянтину Бондарєву. Що означають такі обмеження - читайте у матеріалі.
Такі рішення Комітет із нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг НБУ ухвалив 5 червня, вони набирають чинності з 6 червня, повідомляє прес-служба регулятора. У Нацбанку пояснили, що за результатами позапланової інспекційної перевірки фінансової компанії у квітні-травні 2023 р. виявлено порушення фінансовою компанією вимог законодавства, що регулює діяльність учасників ринків фінансових послуг та законодавства щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог щодо етичної поведінки.
Фінансова компанія має усунути порушення, що спричинили тимчасову зупинку ліцензії, у строк до 6 липня. Через припинення дії ліцензій з 6 червня ТОВ "Веллфін" втрачає право укладати договори (та продовжувати термін чинних договорів) про надання фінансових послуг, на реалізацію яких було видано ліцензію, дія якої тимчасово зупинена.
"Водночас тимчасове зупинення ліцензії не звільняє фінансову компанію від виконання своїх зобов'язань за договорами, укладеними до дати набрання чинності рішенням про тимчасову зупинку ліцензії", - зазначають у НБУ. А клієнти, які раніше брали кредити, все одно мають по них платити і відсотки і основну заборгованість згідно з укладеними до того угодами. Як повідомлялося, Національний банк уже двічі штрафував ТОВ "Веллфін" (у квітні на 76,5 тис. грн та у січні на 51 тис. грн) за порушення вимог законодавства щодо взаємодії зі споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості.
ТОВ «Веллфін» засноване у 2015 році у Києві. Власниками є по 50% Костянтин Бондарєв та Валентина Жуковська. Директор фірми Валентин Лазепка.
Костянтин Бондарєв – народний депутат України від ВО «Батьківщина» (2007-2014 та з 2019 року по сьогодні). Член політради партії та керівник Київської обласної організації ВО «Батьківщина» з 2010 року. У 2002-2007 роках був депутатом Київської обласної ради (у 2006 році кілька місяців був першим заступником голови облради). Був серед засновників банку «Велес», ліквідованого у 2015 році. У Верховній Раді України поточного скликання член комітету з питань транспорту та інфраструктури.
Валентину Жуковську раніше вважали наближеною до олігарха Дмитра Фірташа. У 2009-2012 роках вона очолювала придбаний ним «Надра Банк». Була президентом його заводу «Азот» у Черкасах. На відміну від Бондарєва, їй не вдалася політична кар’єра: балотувалася у Верховну Раду України у 2002, 2012 та 2014 році, але депутаткою не стала жодного разу.
Втім, цей бізнес був досить прибутковим. Так, у 2022 році компанія «Веллфін» отримала 57 млн 368 грн доходів, але витратила грошей більше, тож чистий збиток склав 1 млн 841 тис. грн. У 2021 році «Веллфін» мало 274 млн 235 тис. грн прибутків (чистий дохід – 3 млн 198 тис. грн), у 2020 році – 224,6 млн грн прибутків (чистий дохід – 2 млн 495 тис. грн).
Нагадуємо, Віталій Кличко хоче назвали вулицю у Києві на честь колишнього мера столиці Олександра Омельченка. Проти цього вже двічі проголосували кияни. У той же час у Києві готель початку 20 століття "Ермітаж" за 311 млн грн придбав партнер екс-депутата Київради Сергія Гусовського та екс-партнер колишнього мільярдера Валерія Хорошковського. Хто придбав завод "Електронмаш" у Києві за 120 млн грн - дізнайтеся тут.