НБУ випускає в обіг нову монету: як виглядає та де придбати

Читать на русском

НБУ презентувало нову монету на честь року Дракона

Читать на русском
Національний банк презентував нову пам'ятну монету
Нова монета, НБУ

НБУ презентувало нову монету на честь року Дракона

Національний банк України випустив нову монету. Це традиційна пам'ятна монета у стилі 12-річного східного календаря із символом наступного року. Тобто, з Драконом. Проте на цей раз додали особливість: присвяту Збройним силам України. 

 Про це розповіли на офіційній сторінці Національного банку України в соціальній мережі. Зазначається, що пам'ятна монета "Рік Дракона" містить шеврон Збройних Сил України. Це символ відваги та сили українських захисників. У НБУ також показали, як виглядатиме нова монета:

Фото: НБУ
Фото: НБУ

На реверсі в центрі зобразили стилізований символ східного календаря 2024 року – дракона. Праворуч на драконі можна побачити шеврон Збройних Сил України. На аверсі по колу зобразили 12 символів східного календаря. У центрі кола можна побачити стилізований годинник зі стрілкою, яка вказує на дракона. Дизайн монети створила художниця Марина Куц, скульптор – Володимир Дем’яненко.

Фото: НБУ
Фото: НБУ

Пам'ятну монету "Рік Дракона" введено в обіг з 24 листопада 2023 року. Номінал 5 гривень. Тираж - 80 тисяч штук у сувенірній упаковці. Придбати пам'ятну монету з драконом можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку за посиланням

Зазначається, що поступово монету будуть реалізовувати й в банках. Знайти її можна буде, зокрема, у відділеннях АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк". Детальну інформацію про початок реалізації можна буде дізнатися згодом на офіційних ресурсах банків. 

У Національному банку України додали, що через інтернет-магазин регулятора буде реалізовано 40 тисяч монет. При цьому перші 15 тисяч будуть доступні вже з 24 листопада. Кожен користувач інтернет-магазину НБУ  може підписатися на сайті на розсилку новин, щоб зручно і заздалегідь отримувати інформацію про поповнення асортименту нумізматичної продукції.

Пам'ятні монети НБУ

Нещодавно регулятор вводив у обіг нову пам'ятну монету "Антонівський міст". Вона була випущена до річниці  визволення Херсонщини від окупантів. За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета "Антонівський міст" ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На реверсі монети зобразили Антонівський міст та річку Дніпро з висоти пташиного лету. На аверсі монети зображення, ідентичне з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

Також у жовтні 2023 року Національний банк України на честь Дня української писемності та мови випустив пам'ятну монету "Українська мова". У НБУ зазначили, що ця срібна монета відображає унікальність та феноменальність української мови. Виготовлена монета зі срібла, має номінал 10 гривень. На аверсі зобразили стилізовану літеру "і" з соловейком. У центрі літери - малий Державний Герб України; на дзеркальному тлі монети розміщено текстуру з контурів літер української абетки, що асоціативно нагадує гніздо (як символ дому та оберіг родини).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.