Регулятор надав конкретне формулювання щодо якості банкнот і монет при видачі готівки на касі
Національний банк оновив порядок ведення касових операцій у національній валюті.
НБУ зобов’язав бізнес видавати лише якісні купюри. Про це 28 серпня повідомила пресслужба Національного банку.
Регулятор надав конкретне формулювання щодо якості банкнот і монет при видачі готівки на касі.
"Під час надання послуги "готівка на касі" видавати держателю платіжної картки лише придатні до обігу платіжні банкноти та монети, що не викликають сумніву в їх справжності та платіжності", - йдеться у повідомленні.
За даними НБУ, зношені банкноти не повинні потрапляти до клієнтів, а мають вилучатися та здаватися разом із готівковою вторгуванням до обслуговуючих банків.
Банкноти, що тривалий час перебувають в обігу, згодом втрачають свій початковий вигляд та зношуються. Для відшкодування важливо, щоб збереглося не менше 55% купюри.
Найпоширеніші випадки ненавмисного псування грошей пов’язані з пожежею і водою. Експерти НБУ розділяють банкноти, які склеїлися або спеклися, і перераховують їх. Водночас у Нацбанку радять людям самостійно цього не робити, а принести пошкоджені гроші в такому вигляді, як їх знайшли.
"Тоді, наприклад, ми бачимо з точки зору характеристик пошкодження, що готівка була пошкоджена, коли зберігалася однією групою. В таких випадках зазвичай є шанс відшкодувати людині практично повну суму", - заявляв у 2023 році начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков.
За його словами, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах.